var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

25 Yıldır Evli Olan Kadınlar Emekli Olsun

TBMM Dilekçe Komisyonuna  7

TBMM Dilekçe Komisyonuna  7 ay içinde 5 bin civarında başvuru geldi. Başvuruların büyük kısmı çevre yönetimi, çalışma hayatı, emeklilik ve adalet hizmetleriyle ilgili konuları içeriyordu. Bunun yanı sıra, evlilikte 25 yılını tamamlayan kadınların emekli olabilmesi, her mahallede bir caminin nöbetçi kalması ve gıda israfının durdurulması gibi talepler de vardı. Başvuruların çoğunluğu ise Ankara , İzmir ve İstanbul’dan geldiği de belirtilmektedir.

AA’nın haberine göre, parlamentoya iletilen dilek ve şikayetleri inceleyen TBMM Dilekçe Komisyonuna 28. Yasama Dönemi’nin başladığı 15 Mayıs 2023 tarihinden itibaren 15 Kasım 2023’e kadar 5 bine yakın başvuru yapıldı.

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlık Divanının incelemesi sonucunda dilekçeye verilen yanıtta, söz konusu talep için Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda değişiklik veya bazı alanlarda yeni yasal düzenlemeler yapılması gerektiği belirtilerek, “3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM İçtüzüğü’nün 116’ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında Komisyonumuzca başka bir işlem yapılamayacağına karar verildi.” açıklamasında bulundu.