var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

6 ayda 3 bin işsiz vatandaşa iş bulundu

İşkur Isparta İl Müdürü

İşkur Isparta İl Müdürü Mustafa Höke, KFK Medya muhabirine yaptığı açıklamalarda, kurumlarının ilk altı aylık dönemde gerçekleştirdiği önemli istihdam çalışmalarını değerlendirdi.

Höke, “Altı aylık dönemde, 3 bin işsiz kurumumuz aracılığıyla işe yerleştirildi. Bu kişilerin bin 200’ü kadın olup, kadınların istihdamı bizim için çok önemli. Kadın istihdamı için özel projelerimiz ve desteklerimiz var. İlk altı aylık dönemde, kurumumuz aracılığıyla bin 200 kadın işe yerleştirildi. Bunun yanında gençler bizim için önemli; 800 genç (25 yaş altı) bu dönemde işe yerleştirildi” dedi.

Sosyal yardım alan vatandaşların istihdamına da değinen Höke, “Sürekli sosyal yardım alanların işe yerleştirilmesiyle, onların kendi hayatlarını idame ettirebilecekleri bir imkan sağlıyoruz. İlk altı aylık dönemde sosyal yardım alan birçok vatandaşımız işe yerleştirildi. Yine engelliler de bizim için çok önemli; bu dönemde 90 engelli vatandaşımız işe yerleştirildi” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere yönelik kariyer planlama çalışmalarını da vurgulayan Mustafa Höke, “İşsizliğin kökünü kurutacak olan doğru ve düzenli kariyer planlaması ile ilgili lise öğrencilerine yönelik hizmetlerimiz bulunuyor. Bu dönemde, altı aylık süreçte 6 bin öğrencimize meslek seçimi ile alakalı seminerler verdik ve onların kariyer planlamalarında destek olmaya çalıştık” diye konuştu.

İşverenlerin İŞKUR aracılığıyla sürekli eleman alımı yaptığını belirten Höke, “Vatandaşlarımız, bu ilanları internet sitemiz üzerinden takip ederek işlere başvurabilirler ya da kurumumuza gelerek iş ve meslek danışmanlarımızla görüşüp ilanlarla ilgili detaylı bilgi alabilirler. Herkese uygun bir iş ilanımız mutlaka vardır. Çalışmak isteyen herkesi bu ilanlara başvurmaya bekliyoruz” dedi.