Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aday Apaydın’dan İddialı Proje!

 Milli Görüş Sahibi Saadet

 Milli Görüş Sahibi Saadet Partisi İle Gelecek Partisi’nin ortak adayları Aydın Apaydın’dan İddialı Proje!

 

Bugün parti binalarında basın toplantısı gerçekleştiren Saadet Partisi Adayı Aydın Apaydın, Isparta’ya dair projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Apaydın konuşmasına; İslam aleminin Miraç kandilini kutlayarak ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Merkezli yıkıcı depremi anarak başladı.

Aday Apaydın, “Malumunuz bir yerel seçim sürecindeyiz ve herkes yapacağı projelerle öne çıkıyor. Bizler Saadet Partisi olarak uzun zamandır Isparta’ya iş ve aş konusunda neler yaparız diye gayretler sarf ettik. Özellikle Çin Halk Cumhuriyeti’nin ülkemizde yapmayı planladığı İpek Yolu Hattı üzerindeki yatırımlarla ilgili, ilgili firmalarla görüşme sağladık ve firmanın yetkilisi şuan bizimle burada, Isparta’da.” Diyerek sözlerine devam etti.

Çinli firma yetkilisi Li Hanım: “Saadet Partisi belediye başkan adayı Aydın Apaydın Bey’in davetiyle birkaç gündür Isparta da incelemelerde bulunduk. Gül suyunu Çin’de duyup Türkiye’ye gelen her bir Çinli turistin Çin’e dönüşünde hediye olarak getirdiğini biliyordum fakat bu güzel kokunun Isparta’dan çıktığını Isparta’dan yayıldığını bu seyahatimizde yerinde görmek incelemek ve detaylarına vakıf olma şansını elde ettim. Çok mutluyum 1 milyar 600 milyon Çinli içerisinde kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu güzel kokunun Çin ve civarındaki ülkelerde daha çok insana ulaşması için daha çok Çinlinin bu güzel kokuyu alması istifade etmesi için bir takım incelemelerde bulunduk ve bu konuda planlarımız çalışmalarımız olacak. Ayrıca Isparta’nın başta kiraz olmak üzere elma kayısı şeftali gibi ürünleriyle de hem taze satış hem de endüstriyel ürünlere dönüştürülmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Isparta Süleyman Demirel hava limanı sayesinde taze olarak meyveleri Çin’e ulaştırabiliriz 1 kg kiraz Çin’de en az 10 $’dan satılmaktadır, endüstriyel olarak meyve püresi başta olmak üzere bu ürünlere katma değer katmayı planlıyoruz.” İfadelerine yer verdi ve ekledi: Bu sayede Isparta’da istihdam üretecek ve meyve işleme fabrikaları yapacağız.Yine lavanta bizim çok ilgimizi çeken tarımsal ürünlerdendir bunların tamamını Çin halk Cumhuriyeti’nin ipek yolu yatırım projesi kapsamında yapmayı planlıyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Solar enerji yatırımlarında Çin’de kurulu ML ENERJİ firması yetkilisi Mobin bey de: “Aydın Apaydın’ın ve Saadet Partisi’nin davetiyle Isparta‘ya il defa geldiğini, bu kentten çok memnun ayrıldığını söyledi. Üç gündür bulunduğu Isparta’nın gülleri ile meşhur olduğunu bildiğini ancak 313 gün güneşlenme süresi ile solar enerji anlamında içerdiği potansiyeli yeni keşfettiğini de ayrıca belirtti. Bu bağlamda Isparta’daki güneş tarlalarını yerinde incelediğini ancak bina çatı kamu binaları otoparklar gibi alanlarda uygulanabilecek solar enerji yatırımlarının henüz yeterli olmadığını bildirdi. Güneş enerjisi elde etmek için sistemin 14 ayrı malzemeden oluştuğu bunların tamamını firmasının Çin’de üretildiğini ve  tamamını Isparta Belediyesi işbirliğiyle Isparta’da da üretecek fabrikayı kurmak istediklerini bildirdi.
Türkiye’de bu potansiyelin en yüksek olduğu kent olan Isparta’da kurulacak güneş paneli ve diğer ekipmanlar fabrikasının Türkiye’deki tüm vilayetleri ve Avrupa’ya ihracat yapabileceğinin altını çizdi.
Başlangıç yatırım rakamlarının 5 milyon $ olacağını ve temel hedefinin Isparta‘daki tüm çatılarda güneş panelleri yerleştirilerek kendi kendine enerji anlamında yeten bir kent üretmek olduğunu ifade etti.

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN