var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altın Yatırımcıların Dikkatine . Uyarı Geldi

Altın fiyatlarındaki artışlar, yatırımcıları

Altın fiyatlarındaki artışlar, yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın yatırımı yapan vatandaşlara seslenerek tarihsel bir uyarıda bulundu.

Son yıllarda ons altın, en yüksek seviyelere ulaşmasına rağmen, sarrafiye altınların işçilik masraflarındaki düşüş nedeniyle gram altın/TL fiyatları geçtiğimiz haftayı düşüşle tamamladı. Birikimini gram ya da çeyrek altın olarak değerlendiren vatandaşlar, 2024 yılında yaşanan yükselişlerin ne kadar süreceğini merak ediyor. Türkiye’nin dikkatini çeken bu konuya ekonomi piyasalarının uzmanı İslam Memiş’ten yanıt geldi. Memiş, seçim sonrası piyasalarda sürpriz bir yükseliş hareketinin yaşanmayacağını belirterek, altın sahiplerine tarih uyarısında bulundu.

Uzman İslam Memiş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi ;

ALTINDA BALON VAR, BİRİLERİNİN ELİNDE PATLAYACAK
“Ons altın 2237 dolara kadar yükseldi. Alır mıyım? Asla… Türk lirası karşısındaki enstrümanları satın alır mıyım? Kaçırmam çünkü bu fırsatlar bir daha gelmez. Düşüşler kalıcı değil. Ons altında bir balon var ve birilerinin eline bırakacaklar bu balonu.
Altının gram fiyatında 2414 lira seviyesine kadar bir gerileme vardı. Şuanda 2393-2424 lira seviyelerinde. Muhtemelen bu aralığa yerleşecek.
ÇOK AZ ZAMANINIZ KALDI! BU HAFTA İŞLEMLERİ TAMAMLAYIN
Gram altın şu anda ucuz, 2024 yılıyla alakalı 3000-3500 TL beklentilerimiz devam ediyor. Altında uzun vadeli beklentimiz yükseliş şeklinde. Yaşanan ani artışların bu hafta itibarıyla geri çekilmesini bekliyorum ancak düşüşler kısa sürecektir.
Altın tarafındaki yönümüz yukarı olmaya devam edecek. Yaklaşık 100 dolarlık bir aşağı yönlü mesafemiz var. Buralar ihlal edildi ve mutlaka dönülecektir.
Ben bu düşüşlerin içerisinde bulunduğumuz hafta itibarıyla yaşanacağını ve sonrasında yeni yükselişlerin devam edeceğini düşünüyorum. O yüzden altın tarafında ekleme yapacakların önümüzdeki 5 günü dikkatli geçirmesinde fayda var.”