Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk’e Hakaret Cezasız Mı Kalacak ?

Diyanet İşeri Başkanlığı bünyesinde

Diyanet İşeri Başkanlığı bünyesinde imam olarak görev yapan, bazı etkinliklerde lüks makam aracı ve korumalarla görüntülenen Halil Konakçı bu defa Atatürk’e hakaretle gündemde. CHP Isparta Milletvekili ve PM Üyesi Hikmet Yalım Halıcı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a verdiği soru önergesinde “Bu kişi, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı çalışmasına rağmen, Diyanet’i kuran Atatürk’e hakaret etme cesaretini nereden ve kimlerden bulmaktadır? Halil Konakçı’yı kim koruyor?” diye sordu.

Halıcı, önergesinde eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın, katıldığı bir düğünde ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra beddua ettiğini belirterek “Şevki Yılmaz; ulusal ortak değerimiz Atatürk’ü hedef alırken, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak çalışan bir imam olan Halil Konakçı’nın da bedduaya gülerek ‘Amin’ dediği, görüntülere yansımıştır” dedi.

Ankara Melike Hatun Camiinde imamlık yaptığı belirtilen Halil Konakçı’nın daha önce de kadınları hedef aldığını, kadınlara hakaret ettiğini ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın konuyla ilgili herhangi bir idari ya da hukuki soruşturma başlatmadığını söyleyen Halıcı “Bahsi geçen kişi daha sonra Atatürk ve Laiklik karşıtı sözlerle gündeme gelmiştir. İmam Halil Konakçı son olarak namaz kılmayan ve oruç tutmayanların sopa ile dövülmesi gerektiğini söylemiş ve bunu sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır. 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’da ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ denilmektedir” ifadelerini kullandı.