Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Şimşek , ” Halkın Enflasyonun Düşeceğine İkna Etmemiz Gerekiyor”

Geçtiğimiz hafta ABD’de düzenlenen

Geçtiğimiz hafta ABD’de düzenlenen bir etkinlikte enflasyonla mücadele adımlarından bahseden Şimşek ‘in yaptığı bir açıklama tüm dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu.

Türk varlıklarına olan yoğun ilgiyi vurgulayan Şimşek, ‘enflasyonun azalacağına yerleşik halkı ikna etmeliyiz’ dedi. Vatandaş yerine Locals ‘i kullanan Şimşek ‘in bu sözleri, sosyal medyada ‘yerel halk’ olarak algılandı ve eleştirilere maruz kaldı. 

Şimşek açıklamasında , ” Yatırımcıların Türkiye’ye bakış açısı geçen seneye göre değişti. Geçen yıl yatırımcıların ortodoks politikalardan geri adım atılması, programın uygulanmaması ihtimali konusunda şüpheleri vardı. Bu yıl bu konuda neredeyse hiç soru gelmedi. Yani programın sürekliliğine dair soru gelmiyor, artık sorular daha çok programın detaylarına ilişkin oluyor.” dedi . Şimşek sözlerine “Türk varlıklarına çok güçlü bir ilgi var. Yerel halkı enflasyonun düşeceğine ikna etmemiz gerekiyor.” ifadeleriyle devam etti.

Şimşek’in yaptığı bu açıklamaya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise  “Türk milletini ‘yerel halk’ ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyet, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusudur” ifadesi ile eleştirdi.