Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Başdeğirmen O Müjdeyi Verdi

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Isparta’nın Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Kentsel Dönüşüm yapılacak 5 il’den biri olarak ilan edildiğini açıkladı.

Kanal32 TV’de canlı yayın konuğu olan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ‘Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye buradan şükranlarımı arz ediyorum. Isparta’mıza özel ilgi gösteriyor. Türkiye’de 5 pilot il belirlendi ve bunlardan biri de biziz. Bu ne demek? Devlet kentsel dönüşüm için sağlayacağı tüm imkanları öncelikle bu 5 ilimizde yerine getirecek ve oluşacak örneği diğer kentlerde uygulayacak. Biz Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüzü kurduk ve belediye ekibimiz sürekli Ankara’da. Kendilerine bu işleri halletmeden gelmeyin talimatı verdim. Seçim olmasa bende sürekli Ankara’da bu işlerle meşguldüm. Önümüzdeki dönemde göreceksiniz Isparta’da büyük değişim yaşanacak. İlk olarak da 50 yıllık binaların olduğu Anadolu mahallesinden başlayacağız. Ardından belediye binamızla birlikte Matbaalar Caddesi ve ardından Davraz Mahallemizde uygulamaya gidilecek.  Başkan yardımcım ve Etüt Proje Müdürlüğü ekiplerimiz Ankara’da bu konularla ilgili çalışmaları sürdürüyor’ müjdesini verdi.

YARISI DEVLETTEN

Kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda 100 metrekarelik bir dairenin maliyetinin 1 milyon 400 bin lira olarak hesaplandığını bu tutarın 700 bin lirasının devletten geri kalan kısmının da faizsiz uzun vadeli kredi olarak verileceğini belirten Başkan Şükrü Başdeğirmen, ‘Bu bizim şehrimiz için bulunmaz bir nimet’ dedi.