var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Mustafa Özer; ‘Güzel Projelere Açığız, Eğirdir Belediyesi Bir Kurumdur Yol Geçen Hanı Değildir.’

Eğirdir Belediye Meclisi Haziran ayı meclis toplantısı 2. Birleşimi Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer başkanlığında dün saat 17.00’de HALKA açık olarak toplandı.

Eğirdir Belediye Meclisi Haziran

Eğirdir Belediye Meclisi Haziran ayı meclis toplantısı 2. Birleşimi Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer başkanlığında dün saat 17.00’de HALKA açık olarak toplandı.
Başkan Mustafa Özer’in yoklamayı aldırmasının ardından komisyon raporları okunarak meclise havale edilen kararlar oy birliği ile karara bağlandı.
Şehiriçi minibüsçü esnaflarının talebi olan 65 Yaş üstü vatandaşlarımız için yeni bir karar alınarak paso uygulamasına geçildi. Mağduriyetlerin giderilmesi için ayda 60 kez binim hakkı olacak 65 yaş üstü vatandaşlar haklarını kendi tasarrufları ile kullanabilecekler.
Gündemdeki diğer maddelerin ve komisyon kararlarının okunmasının ardından meclis oylamasına sunulan meclis gündemindeki maddeler oy çokluğu ile meclisten geçti.
Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer Belediyemize yüksek bir maliyette olacak hiçbir kararı almayacağız, arkadaşlarımız hangi görüşe sahip olurlarsa olsunlar, burada ortak bir amaç var Eğirdir’imizin ve Belediyemizin çıkarlarıdır, gönül her şeyi istiyor, ama hepimizin bildiği gibi tasarruf tedbirlerine biz çok daha önceden katılmış bulunmaktayız Eğirdir Belediyesi olarak. Biz göreve geldiğimiz gün itibariyle uygulamaya başladık, dedi. Başkan Mustafa Özer; Haziran ayı meclisimiz başta Eğirdir Belediyemize İlçemize, vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun, bundan sonraki meclisimizi 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 21.00’de yapılmasını oylarınıza sunuyorum, dedikten sonra ilerideki hedefimiz ‘Daha güzel bir, daha yaşanılabilir bir kent hayalimizi inşallah gerçekleştiririz, bizlere destek olacak tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Belediyemize her gün mesajlar geliyor Türkiye’nin her yerinden işte biz 70 kişilik grubuz 1 günlük konaklama, sabah kahvaltısı ve tekne turu istiyoruz, diyorlar. Yapalım, yapmayalım demiyoruz, ama biliyoruz ki isteklerin sonu yok. Biz buradan şunun sözünü verdik, meclis üyelerimiz, halkımız, her kim olursa olsun, mali işler müdürümüz burada, 2 aydır bizim yaptığımız her şeyi sorgulayabilirsiniz, yaptığımız her şeyi görebilirsiniz, çünkü hiç kimseden gizlimiz ve saklımız yok, biz şunu istiyoruz Eğirdir Belediyesini en iyi en güzel şekilde yönetip halkımıza en iyi hizmetleri vermek. Biz üzerimizdeki borç yükünü atmaya çalışırken tüm isteklere cevap vererek bir yandan bunlara imkan tanırsak bu borç yükünü atamayız. Farklı görüşlerde olan arkadaşlarımız varsa burada görüşlerini de beyan edebilirler. Eğirdir Belediyesi bir kurumdur, yol geçen hanı değildir. Güzel projelere her zaman açığız.’ İfadelerinde bulundu.