var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BELEDİYE MECLİSİNDE 15 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Isparta Belediye Meclisi, Belediye

Isparta Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlığında toplandı. Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı ilk toplantısında görüşülen 15 madde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi Eylül Ayı’nın ilk toplantısı bugün meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlık yaptı. Meclis açılışın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Başkan Başdeğirmen tarafından tek tek okunan gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Maddeler kabul edilmesinin ardından komisyona havale edildi.

İşte mecliste görüşülen maddeler; Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Isparta Belediyesi arasında reklam sözleşmesi ek protokolü hibe kabulü, Isparta İli merkez Çünür Mahallesi 5000 m3 içme suyu deposu ve hattı yapım işinin yıllara sari olarak yapılması, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından çöp konteynırı ve çöp kovası alınmak üzere şartlı nakdi yardımın kabulü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Eğitimde İşbirliği Protokolünün” yapılabilmesi için Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesi, Afet İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği, İller Bankası’ndan özel ve kamu bankalarında kullanılmak üzere 50 Milyon TL’lik teminat mektubu alınması için Belediyemiz adına her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesi, İller Bankası’ndan 50 Milyon TL’lik kredi alınmasına ve bu işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesi ve görüşülmesi, Belediyenin hissedarı olduğu BELMAŞ şirketinde yönetim değişikliği, 2023 yılı Fen İşleri Müdürlüğü gelir tarifesi ücretlerinde değişiklik yapılması, 2023 yılı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü gelir tarifesinde yeni uygulama ve hizmet bedelleri, Cadde, sokak ve parklara isim verilmesi, Belediyemizin mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin (Kütüphane ve etüt merkezi hizmetinde kullanılmak üzere) Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisi konusu, İmar planı değişikliklerine yapılan itirazları, İmar planı değişikliği talepleri ve belediyenin mülkiyetinde bulunan gayrimenkulün tahsisi konusu görüşüldü.