Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Yönetimini Beceriksizlikle Eleştirdi!

İYİ Parti Belediye Başkan

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Yine Verdi Veriştirdi!

Proje tanıtım toplantısında ulaşım master planı, sosyal konut gibi vizyon projelerini anlatan İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “31 Mart akşamı kapısı kapalı değil, tüm icraatlarıyla halka açık şeffaf belediyecilik dönemi başlayacak. Suni değil, gerçek belediyecilik başlayacak” dedi.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, proje tanıtım toplantısında mevcut belediye yönetimini Isparta’nın temel sorunlarına kayıtsız kalmakla eleştirdi.  Tural “Bu şehirde trafik sorunu var . Hocalarımızla çalıştık. Dersimize çalışıyor üstüne her geçen gün yenilerini ekleyerek geliyoruz. Proje bizim işimiz. Göbek kaldırmayla sağa sola duba koymayla trafik sorununu asla çözemezsiniz. Bu pansuman bile değildir. Isparta’yı bütün olarak göreceksiniz bilmiyorsanız bilene soracaksınız. Üniversitemizle ortak çalışacağız. Çünkü Isparta’yı hep birlikte yöneteceğiz.  Isparta’nın neresinde alt geçit, üst geçit, yonca kavşak yapılacağını bilim adamlarıyla hazırlayıp bu sorunu biz çözeceğiz. Hepimiz Isparta’da yaşıyoruz. Yapılan üst geçitler, akslar kavşaklar trafik akışını hızlandırmak için yapılır. Soruyorum sizlere Migros kavşağına yapılan alt geçit trafiği hızlandırmış mı  yavaşlatmış mı? Yavaşlatmış o halde bir esprisi yoktur.

“ÇÜNKÜ BUNLAR BECERİKSİZ”

Bizim ilimizde alt geçitler trafiği yavaşlatıyor. Neden çünkü beceriksiz bunlar. Bunlarda bilgi yok bunlarla ortak akılla paydaşlarla yönetme yok. Biz belediye başkanı olduğumuzda tren gar istasyonunu dışarı çıkaracağız. Raylar kaldırılacak. Bunların yapamadığı yolu alt geçit yaparak Migros kavşağından Karayolları kavşağına kadar altgeçit yapacağız.  Bu Şehir Hastanesi trafiğini rahatlatmaya yetmez. Şehir Hastanesi ile çevre yolu arasında aksları açacağız. Yan yollarla birleştirip otopark yaparak bu sorunu çözeceğiz” dedi.

“500 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYAMADILAR”

Yaşlılarımızı mevcut yönetimin düşünmediğini ileten Tural “Huzurevinde 42 kişi kalıyor bir fazlasını alamıyorsunuz.  Huzurevi binası yıkıldı otopark olarak kullanılıyor. Yapılmış yeni bir huzurevi yok. Yaşlılarımız için bir yaşlı bakımevi maalesef yok.  İşte üniversitemiz son yıllarda 33 bin öğrenci üniversitemizden ayrıldı. Şu anda SDÜ’de 41 bin öğrenci var önceden 90 bin öğrenci vardı. Bunu sorgulayan var mı yok.  Bu öğrenciler neden gidiyor. Isparta’da üniversiteyi ikiye böldüler. Bölünebilir. Bir, iki, üç üniversite olur ama bize göre tek üniversite var. Bizim üniversitemizi de Süleyman Demirel açmıştır. Kendisinden Allah razı olsun. Yeni açılan üniversiteyi ikiye bölüp yeni açtık diyen varsa da bunu halkın takdirine bırakıyorum. Bugüne kadar Vakıf Üniversitesi kurulması için Belediyenin öncü olduğunu görmedik. İlimizde özel müteşebbisin girişimi ya da dışarıdan bir vakıf üniversitesi getirerek buna öncülük yapacağız. Bu hem istihdam demek hem de ekonomiye destek sağlamak demektir. Peki son 5 yılda 5bin kişiye iş dediler 500 kişilik iş kuramadılar. İstihdam yok sanayileşme yok depolarda elma çürüyor. Nerede bu şehrin genel ve yerel yöneticileri? İnşallah bu şehrin vekilleri o elmanın pazarlanması için destek olurlar. Biz ne yapacağız Teknoloji üreten şirketleri belediyemize kazandırarak. Istek markasıyla güneş paneli üretim fabrikası kurup 1000 kişilik istihdam sağlayacağız.

“SUNİ DEĞİL…”

“Suni değil gerçek belediyecilik başlayacak ve 1 nisanda Isparta, huzurlu, mutlu barış ve esenlik dolu bir güne merhaba diyecek.” dedi.

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN