Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu Olay Tam Bir Cinayet

Zafer Parti sözcüsü Uğur

Zafer Parti sözcüsü Uğur Batur , bugün parti binasında Türkiye gündemine ilişkin görüşlerini  paylaştı.

Uğur Batur yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi , ”

Öncelikle iki gün önce Erzincan İliç’te meydana gelen cinayetten bahsetmek istiyorum. Evet, basında bu bir kaza olarak adlandırıldı ama kaza dediğimiz şey tüm tedbirler alınmasına rağmen, bir yanlışlık sonucu meydana gelen durumdur. Bu durumda tedbir yok, bunun yaşanacağı belli, hatta gelen haberlere göre, o kadar belli ki 2 işçi sahanın durumunu görünce “biz burada çalışamayız, can güvenliğimiz yok” demiş ve o şartlarda çalışmayı reddetmiş. Haklı da çıkmışlar. Maalesef işi kaybetme korkusu ile mecbur kalıp sahaya girip çalışan 9 kişi ise kayıp. Göz göre göre önlem alınmadan olan şey kaza değil cinayettir.

Biz bu tehlikenin ne kadar büyük olduğunu 2022 Haziran’ında gidip yerinde anlattık ve bu madeni kapattırdık. Hatta Genel Başkanımız konunun ne kadar önemli ve tehlikeli olduğunu anlatabilmek için bu madeni “Türkiye’nin Çernobil’i” olarak tanımlamıştı. Bu konu gerçekten Çernobil kadar tehlikeliydi. Fakat ne hikmetse o günlerde bir şekilde bu konunun üzeri örtüldü, unutturuldu ve maden tekrar açılıp faaliyetlerine devam etti. Artık tüm Türkiye tehlikenin farkında fakat şunu unutmamak lazım, bu olayın bir de uluslararası boyutu olacaktır. Bu zehir Fırat’a çoktan karıştı ve nehir aracılığı ile başka ülkelere de bulaşıyor. Yani firma uluslararası bir krizle karşı karşıya. Kaldı ki bölgede yağacak yağmur bu zehrin taşınması sürecini de hızlandıracaktır.

Ayrıca dün aldığım bir bilgiye göre SSR madencilik hisseleri Amerika’da ve Kanada ‘da büyük bir düşüş yaşamış. Amerika’da 35 sene önceki değerlerine gerilemiş, Kanada’da ise %60 dan fazla düşüş olmuş. Gerçi bu şuanda en küçük dertleri olabilir çünkü Amerika 2 konuda çok hassastır; doğa katliamı ve rüşvet. Şayet bunlar kanıtlanırsa bu şirketin Amerika’da ve Kanada’da barınması pek mümkün olmayacaktır.
Neresinden bakarsınız bakın tam bir cinayet! Ülkemizi, doğamızı, doğal zenginliklerimizi peşkeş çeken bu katliama ortak olan kim varsa Allah bin türlü belasını versin. Para için yapan olduysa o parayı kendisinin ve ailesinin sağlık harcamalarına bile yetiştiremesin ve yokluk içinde ölsün. Benim ne hakkım varsa da helal etmiyorum. Elim iki cihanda da yakalarında olsun.

Sayın Kurum, şayet İliç’te yaptığın gibi önlem alacaksan hiç alma o koltuğa da oturma. İliç’in hali ortada. Bunlar gerçekten artık halkın aklıyla dalga geçiyorlar. Dalga geçiyorlar demişken geçenlerde Hatay ile ilgili Tayyip Erdoğan’ın söyledikleri ortada. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan açık açık tehdit etti (AKP Genel Başkanı diyorum çünkü oy istediğine göre o sıfatıyla istemiş olmalı malum Cumhurbaşkanı bağımsız olmalı) ve Hatay üzerinden tüm Türkiye’ye bir gönderme yaptı. Hatay’a “oy yoksa hizmet de yok” dedi. Ver oyunu bağışlayım canını…
Sonra Tekirdağ’da hemen arkasından ‘Biz de öyle CHP gibi oy yoksa hizmet olmaz şeklinde tehdit olmaz’ dedi. Ama o da haklı. Ne söylese alkışlayan bir topluluk var karşısında. Halkı canıyla tehdit ettiğinde bile, karşısında alkışlayabilecek birilerini bulabiliyordu. Yani aslında ne dediği çok da önemli değildi. Nasıl olsa her dediği alkışlanıyordu.

Mesela, ben Gürcü’yüm diye açıklama yaptığında alkışladılar, ‘benim için Gürcü bile diyenler oldu’ dediğinde yine alkışladılar.