var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu Projede Karşılıksız Hibe Desteği Veriliyor

Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı Ardıçlı Köyü’nde, Hayvan Sağlığı Teknisyeni Metehan Yılmaz, Uzman Eller Projesi kapsamında Süt Sığırı Yetiştiriciliği alanında büyük bir başarıya imza attı.

Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı

Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı Ardıçlı Köyü’nde, Hayvan Sağlığı Teknisyeni Metehan Yılmaz, Uzman Eller Projesi kapsamında Süt Sığırı Yetiştiriciliği alanında büyük bir başarıya imza attı. Yılmaz, başladığı projede büyükbaş hayvan sayısını 2 kat artırarak 20 baş hayvana ulaştı. 2023 yılında projeye başlayan Yılmaz, bölgeye hayvancılık ve özellikle süt sığırcılığı konusunda öncelikle aile ekonomisine, daha sonra ise bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında, kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden meslek yüksekokulu ve üniversite mezunları, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümlerinden gelmektedir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olanlar da bu projelerde görev alabilmektedir. Bu projeler, bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, coğrafi işaretli ve geleneksel ürünlerin üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik olup, karşılıksız hibe desteği ile desteklenmektedir.

Uzman Eller Projesi kapsamında, Isparta ilimizde başvuru yapmış olan 23 kişi ile sözleşme imzalandı. Bu sözleşme ile İlimiz Keçiborlu İlçesi Ardıçlı köyünden Metehan YILMAZ, Süt Sığırı Yetiştiriciliği projesi için 250.000,00 TL Bakanlık hibe desteği ve 500.000,00 TL ayni katkısı ile birlikte toplamda 750.000,00 TL ile 10 adet süt sığırı alımı gerçekleştirdi. Bu başarı, hem bölge ekonomisine hem de hayvancılık sektörüne önemli bir katkı sağlamıştır.