var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu sağlık bakanlığının 2 ayda bir yaptığı rutin bir uygulamadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Isparta

Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez; ‘Yalvaç’a Doktor Atanmasında Ben Vesile Oldum, Sağlık Bakanımız da Atamayı Yaptı , bu yapılan hizmeti şov olarak değerlendirdiler, Uğur Vekile Kırgınım’ Sönmez’in kırgınım dediği isim AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz.

5 Temmuz 2023 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret ederek Yalvaç ilçesi için doktor talebinde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez görüşmede tuttuğunu kopararak Yalvaç ilçesine doktor atamasının yapılmasını başarmıştı.

Yalvaç ilçesinin uzun süredir beklediği Doktor ataması gerçekleştirilirken kamuoyunda ise Yalvaç’a Doktoru Kim Getirtti soruları uzun süre gündemde kaldı. AK Parti tarafından yapılan bir toplantıda AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’ün bu atamalarla alakalı, ‘Bu sağlık bakanlığının 2 ayda bir yaptığı rutin bir uygulamadır, bunun şovunu yapmaya gerek yok’ cümlesinin ardından Milletvekili Basri Sönmez’de partisinin merkez ilçe başkanlığı toplantısında memlekete hizmet etmek şov yapmaksa en iyi şovu biz yaparız diyerek bir çıkışta bulundu.

Yalvaç’a doktor atamasının üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen kamuoyunda ise sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir sosyal medya programında kendisine yöneltilen soru ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Sönmez, ‘Uğur Vekile Kırıldım’ diyerek sözlerinde şu ifadelere yer verdi;

‘Doktor atamalarının yapılmasının ardından şov yaptı dediler , bu arkadaşların takdiridir. Her zaman söylüyorum Isparta’ya hizmet şov ise en iyi şovu ben yaparım. Bu cümleleri ben merkez ilçe başkanlığı toplantısında da kullandım fakat ben bu cümleleri Osman vekil ve Uğur Vekil’in açıklamalarının ardından söyledim. Bu şov yapılacak bir mesele değil ilçe başkanları beni arayarak teşekkür etti ve kendisi bana ben uzun süredir getirtemedim, sen buraya nasıl getirttin abi, Allah senden razı olsun dedi. Tekrar diyorum mesele şov ise en iyisini ben yaparım. Belki Uğur vekilin dili sürçmüştür kendisi bizden daha eski bir milletvekili belki başka bir şey ifade etmek istemiştir, ama o an ağzından şov çıkmıştır. Bu konuda kırıldınız mı kendisine diye soracak olursanız, evet kendisine kırıldım. Çünkü ben az önceki ifadelerimde de söylediğim gibi bu atamayı ve teşekkürü ben değil Sağlık Bakanımız hak ediyor. Ben vesile oldum ama atamayı Bakanımız yaptı. Ama bunu şov olarak nitelendiriyorlarsa aman bu laf bakan beyin kulağına gitmesin, çünkü şov yapmama bakan bey vesile oldu’ dedi.