var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bugün Açıklanacak!

AK Parti’de seçim beyannamesi

AK Parti’de seçim beyannamesi bugün Ankara’da AK Parti’nin yeni ek binasında açıklanacak. “Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” adıyla hazırlanan beyannamede, kentsel dönüşüm vurgusu ön planda olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin “Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” adıyla hazırladığı Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’na katılacak. AK Parti Kongre Merkezi’nde yapılacak programda Seçim Beyannamesini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. 8 başlıktan oluşan ve 200 sayfadan oluşan beyannamenin ana teması ‘Gerçek belediyecilik’ olacak.

Hizmet ve eser belediyeciliğiyle ilgili vaatler sıralandı

“Sosyal belediyecilik” ve “kültür üreten şehirler” gibi bölümlerin de yer aldığı beyannamede, hizmet ve eser belediyeciliği ile ilgili vaatler sıralanıyor. Katılımcılık, şeffaflık, toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri öne çıkıyor.

Sahipsiz sokak hayvanları da beyannamede

Beyannamede, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yapılacak yasal düzenlemeye de yer verilecek. Bu konuda belediyelere verilecek sorumluluklar detaylı bir şekilde anlatılacak.

Mahalle kreşleriyle annelerin talepleri karşılanacak

AK Parti’nin seçim beyannamesindeki bir diğer önemli başlık da mahalle kreşleri… Türkiye genelinde mahalle kreşlerinin hızla yaygınlaştırılacağı, böylece özellikle çalışan annelerin taleplerinin karşılanacağı ifade edilecek.

Yeni büyükelçiler güven mektuplarını takdim edecek

Beştepe’de bugün ayrıca güven mektubu takdim törenleri de yapılacak. Ürdün, Gine Bissau, Ekvator Ginesi ve Umman’ın yeni Ankara büyükelçileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektubu sunacak. Erdoğan, programı kapsamında 4 yeni büyükelçiyi ayrı ayrı kabul edecek. Törenlerin ardından büyükelçiler, Türkiye’deki görevlerine resmen başlamış olacak.

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN