var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Camiler Çocuklar İçin Süslendi

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte  Isparta Müftülüğü il genelindeki camilerde yaz Kuran kursu eğitimlerine başladı. Camiler süslendi çocuk sesleri ile şenlendi.

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte  Isparta Müftülüğü il genelindeki camilerde yaz Kuran kursu eğitimlerine başladı. Camiler süslendi çocuk sesleri ile şenlendi.

Isparta’da okulların tatil olmasıyla birlikte yaz kuran kursları başladı.

Terminal Camiinde düzenlenen törenle ilk eğitimlerini çocuklar almaya başladı. Cami, din görevlileri tarafından balonlarla süslendi.

Açılışta öğrenciler Kuran-ı Kerim ve ilahi okudu.

Isparta’da 2024 yaz kuran kurslarının büyük bir heyecanla başladığını ifade eden İl Müftüsü Vekili Halil Taş “ Camilerimiz ve Kur’an kurslarımızda çocuklarımıza sureleri ve duaları öğretiyoruz. Çocuklarımızın dinimize, vatanımıza, milletimize faydalı, ailelerine ise hayırlı evlat olmaları için dini bilgileri öğretiyoruz. Bunları da oyunlarla ve etkinliklerle öğretiyoruz. Çocuk oynadığı yeri sever, oynatanı sever. Böylece dinini sevdirmiş oluruz diye düşünüyoruz inşallah. Kayıtlar yeni başladı. Tüm öğrencilerimizi camilerimize ve Kur’an kurslarımıza Kur’an öğrenmeye ve Temel Dini Bilgiler öğrenmeye bekliyoruz. Emeği geçenlere ve hocalarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Teneffüslerde oyun alanlarına gelen çocuklara hayırseverlerce gönderilen yiyecekler ikram edildi.