var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çay Fiyatları Arttı

Isparta deyip geçmeyelim arkadaşlarınızla

Isparta deyip geçmeyelim arkadaşlarınızla buluşup bir kafede çay içmek isterseniz 20 TL’nın altında satılan bir mekan bulamazsınız. Fakat bu çay fiyatları elbette ki kahvelerde daha uygun fiyata satılmaktaydı. Satılmaktaydı diyorum çünkü artık kahvelerde de çay fiyatları güncellendi ve bir bardak çayın fiyatı 5 TL’den 10TL’ye yükseldi.

Isparta Kahveciler, Meşrubatçılar, Otelciler ve Hancılar Esnaf Odası Başkanı Ramazan Şişman, Isparta’da çay fiyatlarının güncellendiğini duyurdu. Şişman, yeni tarifeye göre çayın fiyatının 10 lira olduğunu belirtti. Ancak esnafın müşteri kaybı yaşamaması adına belirlenen tarifeye uymakta zorlandığını açıkladı. Şişman, esnafın çayı hala 5 liraya sattığını ifade etti.

Şişman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün kiralar arttı. Doğalgaz fiyatları arttı. Sigorta masrafları arttı. Bir esnafın 5 liradan sattığı 100 çay ile 500 lira kazanması mümkün. Ancak bu gelir sadece elemanın günlük yevmiyesini bile karşılamıyor. 200 çay satsa bin lira kazanır. Ancak bu gelir dahi, işçinin sigorta, günlük yemek ve çalışma ücretlerini karşılamaya yetmiyor. Yani esnaf zarar ediyor. Sadece Isparta’da değil, birçok yerde fiyatlar arttı. Ancak esnafımız müşteri kaybetmemek adına çaya zorunlu olarak zam yapamıyor” şeklinde konuştu.