Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Milletvekili Yalım Halıcı Dereboğazı Yolu İçin, “10 LİRA AYIRDILAR” DEDİ

CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Isparta-Antalya Dereboğazı yoluyla ilgili eleştirilerde bulundu.

CHP Isparta Milletvekili ve

CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “Isparta’nın yıllardır bitirilemeyen Dereboğazı yoluyla ilgili geçtiğimiz aylarda bir önerge verip yapılmadığı için ‘Vatandaşın canından ve malından olduğu Isparta-Antalya Dereboğazı yolu ne zaman bitirilecek?’ diye sormuştum. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bu önergemi şöyle yanıtladı: ‘Yolun bitmesi bütçe imkânlarına bağlı’ Oysa yola sadece 10 bin lira ayırdılar” dedi. Dereboğazı yolunun 2002 yılından beri iktidar partisinin her seçimde malzeme olarak kullandığını belirten Halıcı konuşmasında ayrıca şunları söyledi; “Bu yol için önce ‘2015’te bitecek.’ sonra ‘2020’de tamamlanacak.’ dediler ama son açıklamalarında yolun 2027’de biteceğini söylediler. Antalya-Isparta Dereboğazı yoluna 2024 Yılı Yatırım Programı’ndan sadece 10 bin lira ayırdılar. Evet, yanlış duymadınız, sadece 10 bin lira. Her türlü şatafata, gösterişe ve müteahhitte para var ama Isparta’ya yok! Buradan bütün Ispartalılara sesleniyorum; bu iktidar gitmeden bu yol bitmeyecek, söz veriyorum; CHP iktidarında bu yolu biz bitireceğiz.”dedi.

CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Isparta-Antalya Dereboğazı yoluyla ilgili eleştirilerde bulundu.

İşte konuşmasından öne çıkanlar:

  • Dereboğazı yolu yıllardır bitirilemedi ve iktidar partisi bu yolu her seçimde malzeme olarak kullandı.
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yolun bitmesinin bütçe imkânlarına bağlı olduğunu belirtti. Ancak sadece 10 bin lira ayırdılar.
  • Yol için önce “2015’te bitecek” denildi, sonra “2020’de tamamlanacak” ifadesi kullanıldı. Son açıklamalara göre yolun 2027’de bitmesi bekleniyor.
  • Halıcı, Isparta’ya gereken yatırımın yapılmadığını vurgulayarak, CHP iktidarında bu yolu bitireceklerini söyledi