Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’de MYK’dan ilk tepki istifası.

CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, Aday Belirleme Sürecini Eleştirerek İstifa Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, 31 Mart yerel seçimlerinde partisinin izlediği aday belirleme sürecini eleştirerek görevinden istifa etti. Yardımcı, Parti Meclisi (PM) üyeliği görevini ise sürdüreceğini duyurdu.

CHP, belediye başkan adaylarını belirleme sürecini 12 Şubat’ta yaptığı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantısı ile tamamladı. Ancak adayı geri çekme gibi nedenlerle adaylıklarda boşalma olması halinde Genel Başkan Özgür Özel’e yetki verilen PM toplantısının ardından, özellikle partinin kalesi olan yerlerde yeniden aday gösterilmeyen bazı belediye başkanları CHP’den istifa etmişti. Eski İstanbul Milletvekili ve partide İstanbul İl Başkanlığı, MYK üyeliği görevlerinde de bulunan ve Esenyurt adaylığı için adı geçen Gürsel Tekin de istifa eden isimler arasında.

CHP içinde yaşanan bu gelişmelerin arasında sürpriz bir olay daha yaşandı. İlk kez bir Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi, aday belirleme sürecini eleştirerek istifa etti. Parti içindeki bu hareketlilik, yerel seçimler öncesinde dikkat çekiyor.