Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Vekil Halıcı ‘Öğretmen Katiline Vatandaşlığı Kimler Ne Zaman Verdi?’

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir öğrenci tarafından öldürülen İbrahim Oktugan için bugün tüm Türkiye’de öğretmenler kendilerine yönelik şiddet ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto etti.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da bir

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir öğrenci tarafından öldürülen İbrahim Oktugan için bugün tüm Türkiye’de öğretmenler kendilerine yönelik şiddet ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto etti.

Ankara’da, meslektaşlarının silahla öldürülmesinin ardından iş bırakan öğretmenler, MEB önünden Meclis’e yürüdü. Isparta’da da öğretmenler protesto için Kaymakkapı Meydanında buluştu. Eğitim İş, Eğitim Sen, Memur Sen ve birçok meslek örgütünün de katıldığı eyleme CHP Isparta Milletvekili ve TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Hikmet Yalım Halıcı da katıldı. Burada konuşan Halıcı “Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin hep yaptığı yanlış işlerle gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıl Yusuf Tekin’e bir soru önergesiyle ‘Okullarda alınan güvenlik önlemleri nedir? Bilinçlendirme yapılıyor mu? Tedbir alıyor musunuz? Gerekli kamera ve güvenlik sistemleri kuruldu mu?’ diye sormuştum. Bakan Tekin verdiği yanıtta tüm önlemleri alıyoruz demişti. Fakat bugün görüyoruz ki şiddet olayları ülkenin her yerinde olduğu gibi okullara da sıçramış durumda” dedi.

Hikmet Yalım Halıcı ayrıca şunları kaydetti;

ÖĞRETMEN KATİLİNE NE ZAMAN VATANDAŞLIK VERİLDİ

“Bu öğretmenimizi öldüren kişi kim? Irak asıllı olduğu söylenen bu kişi daha önce de silah bulundurma, çardak yakma gibi suçlar işlemiş. 2023 yılından bu yana defalarca okullardan uzaklaştırılmış. Bu kişi ve ailesine ne zaman, kimler tarafından vatandaşlık hakkı verildi? Bunların hepsini iktidara ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e buradan soruyorum.”

YUSUF TEKİN DERHAL O KOLTUĞU TERK ET

“MEB’deki hiçbir problemi gideremiyorlar. PDR’ci rehber öğretmenleri atamak yerine okullara ÇEDES projesi ile manevi danışman atadılar. Arkasından adına Türkiye Maarif Yüzyılı dedikleri ne olduğu belli olmayan, içeriğinde günümüz eğitim ihtiyaçlarına yanıt verecek kapasite barındırmayan, uzmanlara ve muhalefete danışılmamış, ilgili meslek örgütlerinin görüşlerinin alınmadığı bir taslak getirdiler. Buradan Yusuf Tekin’e Isparta Milletvekili, TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi ve bu ülkenin bütün çocuklarını düşünen bir baba olarak diyorum ki ‘Yusuf Tekin derhal o koltuğu terk et!’”

HERKESİ 18 MAYIS’TA SARAÇHANE’YE BEKLİYORUZ

“Buradan başta öğretmenlerimiz olmak üzere çağrı yapıyoruz. Yoksulluğa ve açlığa mahkum edilen, atanamayan, şiddete kurban edilen öğretmenlerimiz ve gerici eğitim politikalarına karşı 18 Mayıs’ta İstanbul Saraçhane’de buluşuyoruz. Tüm eğitimcileri ve ülkenin geleceği için endişe edenleri bekliyoruz”