Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiğ Süte Gelen Zamla Birlikte Peynir Ve Yoğurta Zam Gelmesi Bekleniliyor

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatının 14,65 TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Ulusal Süt Konseyi (USK),

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatının 14,65 TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan karara göre, %3,6 yağ ve %3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı, üreticinin eline litre başına net geçecek şekilde (çiğ süt desteği hariç) 14,65 TL olarak belirlenmiştir. Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde, bu giderler üreticiye ilave olarak ödenecektir. Ayrıca, baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için ± 22 Kuruş fark uygulanacaktır. Bundan sonraki süreçte, çiğ süt tavsiye fiyatı maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilerek piyasa koşullarına göre güncellenebilecektir.

Yapılan Zam Mayıs Ayında Raflara Yansıyacak .

Yeni zamla birlikte yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütünün tavsiye satış fiyatı, çiğ süt desteği hariç üreticinin eline litre başına net 14,65 liraya geçecek.

Üretici tarafından karşılanan soğutma, nakliye ve diğer cari giderler durumunda, bu giderler üreticiye ek olarak ödenecek. Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir 0,1’lik değişim için 22 kuruş fark uygulanacak.

Ulusal Süt Konseyi’nin fiyat artışı duyurusuna göre bundan sonraki süreçte çiğ süt tavsiye fiyatı, maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilerek piyasa koşullarına göre güncellenebilecek.

Türkiye’deki marketlerde birçok peynir çeşidi bulunmasına rağmen, yüksek enflasyon nedeniyle milyonlarca vatandaş daha uygun fiyatlı peynir türlerini tercih ediyor.

Fiyat artışları sonrasında süzme peynir ürünleri, son yıllarda en çok tercih edilen türlerden biri haline geldi. Ancak gelecekte yapılacak zamların ardından süzme peynir fiyatlarının daha da artması bekleniyor