var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çok Ağrıma Gitti!

“Koltuğu Kaptırdı ” CHP’nin

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu'na yakın bir hesaptan atılan tweet çok ağrıma gitti,  Özel'in elini havaya kaldırmaktan vazgeçtim - Haberler

“Koltuğu Kaptırdı ”

CHP’nin 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenen olağan kurultayında 13 yıllık koltuğunu Özgür Özel’e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu çok konuşulan “el kaldırmama” olayı hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, ikinci tura katılmama yönünde bir kararı olduğunu ancak Ekrem İmamoğlu’na yakın olduğunu belirttiği bir hesaptan atılan tweet nedeniyle bu kararından vazgeçtiğini söyledi.

“Elini Havaya Kaldırmasının Engellendiği İddia Edildi”

Kılıçdaroğlu’nun, seçimin ikinci turuna katılmayıp, genel başkan adayı Özgür Özel’in kurultay salonunda elini havaya kaldırmasının engellendiği iddia edilmişti. Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan olayla ilgili detayları ilk kez anlattı.

Kılıçdaroğlu, “Evet, ikinci tura katılmama yönünde bir kararım oldu. Divan Başkanı olan Ekrem İmamoğlu ile bu konuyu bir odada görüştük. “Özgür Beyi de çağırsın, ben elini de kaldırayım”,dedim.

“Ben Geliyorum ,Konuşacağım”

Yani kardeşim ben daha geliyorum konuşacağım, ağızımızdan çıkan şey anında sosyal medyada ve sanki bunu bir talimatla yerine getiriyormuşum gibi bir söylem. Bu beni çok rahatsız etti. Sonra gittim oraya tabi bunu diğer arkadaşlar da okumuşlar. Orada “Gitmeyin, adaylıktan vazgeçmeyin” ,diye bağıranlar oldu.

“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”

Onların hepsi çok önemli değil de önemli olan orada bir depremzede muhtar ağlayarak “Adaylıktan çekilirsen ben ve, çocuklarım hakkımızı helal etmiyoruz” dedi. Öyle deyince de tabi akan sular duruyor yani. Bir insanın hakkını helal etmemesi gibi bir tabloyla karşılaşmak istemem. O kişinin sonra muhtar olduğunu öğrendim. O muhtarın isteği üzerine böyle bir gelişme oldu.”