var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çok değerli ve önemli hizmetler veriyorsunuz

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, genel merkez yöneticileri ve İl Başkanı Abdurrahman Akçil ile beraberindeki heyet Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, genel merkez yöneticileri ve İl Başkanı Abdurrahman Akçil ile beraberindeki heyet Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Abdurrahman Akçil, yapılan etkinliklerle imam hatip öğrencilerinin, mezunlarının okuduğu okullarda hep beraber hasret giderdiklerine değinirken, “Hep beraber o eski anılarını tazeliyorlar. Bizler de hem genel başkanımızla birlikte tüm Isparta’daki mevcut okullarımızı ziyaret ederek, orada yerinde yapılan güzellikleri görerek imam hatiplerimizin geldiği son noktayı birlikte tespit ediyoruz. Sizlere de burada özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Hem imam hatip alanında hem de milli ve manevi değerler noktasında bize her noktada destek sağlıyorsunuz. Bunun için de ayrıyeten teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan da İmam Hatip okullarının Türkiye’deki durumuna değinerek, “İmam hatip okullarımızın Türkiye’deki hikayesi 1951’de yeniden başlıyor. İmam hatip okulları Türkiye’de 1951’deki mücadelede ilk açılan 7 ilden bir tanesi Isparta. İmam hatip tarihi yazılırken, imam hatip okullarıyla ilgili hikâye anlatılırken Isparta’dan bahsetmeden bir tarih yazılması mümkün değil. Isparta buna öncülük etmiş. Buranın böyle Anadolu’yu mayalayan güzel insanları burada bu öncülüğü gerçekleştirmişler ve Isparta bizim öncü yediler olarak zikrettiğimiz 7 ilimizden bir tanesi. Bir birinciliği bir öncülüğü daha var. O belki günümüz açısından çok daha kıymetli ve anlamlı bir başlık taşıyor. İmam hatip açıldığında 1951’de başlayan serüvende imam hatip okullarımız sadece erkek öğrencilere hizmet veren okullar olarak açıldı. İlk defa kız öğrencilere hizmet verecek formatta Isparta’da imam hatip okulumuz açıldı. Bu da aslında bizim için çok önemli bir başlık. Bugün okullarımızın aşağı yukarı yüzde 55-60’ı kız öğrencilerimizden oluşuyor ve topluma nitelikli bir gelecek diye böyle öğrenci yetiştirdiğimiz başlıkta bugün hamdolsun kız öğrencilerimiz başı çekiyorlar ve bunun ilkliğini de öncülüğünü de Isparta yapıyor. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye’de bir buçuk milyon öğrencisiyle mezun ve mensuplarıyla aşağı yukarı 10 milyonluk büyük bir ailenin başlangıcı Isparta diyebiliriz. Bu noktada bizim açımızdan Isparta’nın yeri ayrı. Sizin de sizin gibi kıymetli büyüklerimizin de eğitim camiasının tamamına toplam kaliteyi artıracak şekilde yapmış olduğunuz katkı o sahipleniş destek çok önemli. Onun için de ayrıca teşekkür ediyoruz başkanım” görüşlerinde bulundu.