Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 7 Ülkenin Büyükelçisinden Güven Mektubu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Honduras, Namibya, İzlanda, Mozambik, Mauritius, Nepal ve Laos büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti. Kabulde, büyükelçiler sırasıyla güven mektuplarını sunarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu önemli buluşma, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerindeki güçlü bağları ve ülkeler arasındaki dostluğu vurgulamaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Honduras, Namibya, İzlanda, Mozambik, Mauritius, Nepal ve Laos büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti. Kabulde, aşağıdaki büyükelçiler sırasıyla güven mektuplarını sunarak hatıra fotoğrafı çektirdi:

Kabulde; Honduras Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye Akredite Berlin Büyükelçisi Mauricio Arturo Bueso Chinchilla, Namibya Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye Akredite Berlin Büyükelçisi Martin Andjaba, İzlanda’nın Türkiye’ye Akredite Kopenhag Büyükelçisi Arni Thor Sigurdsson, Mozambik Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye Akredite Roma Büyükelçisi Santos Alvaro, Mauritius Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye Akredite Berlin Büyükelçisi Christelle Sohun, Nepal’in Türkiye’ye Akredite İslamabad Büyükelçisi Tapas Adhikar ve Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’ye Akredite BM Cenevre Ofisi Nezdinde Daimî Temsilcisi Büyükelçi Latsamy Keomany Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektuplarını takdim ettiler.

Bu önemli buluşma, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerindeki güçlü bağları ve ülkeler arasındaki dostluğu vurgulamaktadır. Büyükelçiler, Türkiye ile kendi ülkeleri arasındaki işbirliğini daha da güçlendirmek için bu adımı atmışlardır.