var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünyaca Ünlü Fenomenler Canlı Yayınla Isparta’nın Güllerini Tanıttılar

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Isparta gülünü tanıtmak amacıyla şehre geldi.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Isparta gülünü tanıtmak amacıyla şehre geldi.

Gülbirlik ve Rosense’nin misafiri olarak Isparta’da bulunan Dahu ve Aıxia ailesi Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le bir araya geldi. Gülbirlik’te gerçekleşen buluşma 3 sosyal medya platformu üzerinden canlı olarak yayınlandı. Başkan Başdeğirmen, Isparta gülünü Çin’e tanıtarak, “Çin’deki vatandaşları Isparta’mızın değerlerini ve güzelliklerini göremeye davet ediyorum” dedi.

Güller diyarı Isparta, gül hasat döneminde yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Özellikle yurtdışından gelen sosyal medya fenomenleri Isparta’nın marka değeri gülü tüm dünyaya tanıtıyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Gülbirlik ve Rosense’nin misafiri olarak Isparta’ya geldi. Dahu ve Aıxia ailesi, Gülbirlik’te 3 sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yaptı. Ailenin canlı yayın konuğu Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen oldu. Başkan Başdeğirmen, Dahu ve Aıxia ailesi ve takipçilerine Isparta gülünü anlatarak, Çin halkını Isparta’nın güzelliklerini görmeye davet etti.

Dahu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e Çin hakkındaki düşüncelerini sordu. Başkan Başdeğirmen, Çin’in ekonomik gücü fazla olan ülkeler arasında yer aldığını, üretim anlamında da önemli bir merkez olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanlığından önce Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, o dönemde 3 kez Çin’e gittiğini anlattı. Başkan Başdeğirmen, “Fuarlara ve önemli merkezlere gittik. Gitme sebebimiz gülümüzle alakalı bilgileri daha iyi aktarabilmekti. Uzak Doğuda şunu gördüm, gülün farklı bir anlamı var, oralarda gülü seviyorlar. Kıyafetlerde, kullandıkları objelerde gül motifleri var. Orada televizyonlara röportajlar verdik. Ondan sonra oralardan daha çok misafir gelmeye başladı. Çin’den davetimizle televizyonlar buraya geldiler, bizim değerlerimizi anlattılar. Ondan sonra binlerce Çinli vatandaş Isparta’ya gezilere gelmeye başladı. Biz gittiğimizde de Çin’de misafirperverlikleri bizi çok etkiledi” dedi.

Gülün marka değerini artırmak amacıyla Gülbirlik ve diğer firmalarla çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Dünyanın en değerli ürünü gül, çiçekler arasında insanların en çok sevdiği tür gül. Gülü de endüstriyel olarak yetiştiren ve sunan en önemli şehir Isparta. Dünyanın en kaliteli gülünü üretiyoruz. Buranın iklimi bambaşka. Gülbirlik çok güzel ürünler üretiyor. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Gülsuyu ve gül ürünlerini sizlere ulaştırmakta çok büyük katkıları var. Dünyanın birçok ülkesinde mağaza açtılar” şeklinde konuştu.