Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitime Destek Platformu’ndan Belediye Başkanına Önemli Ziyaret

Eğitime Destek Platformu Başkanı ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal ve platform temsilcileri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Eğitime Destek Platformu Başkanı

Eğitime Destek Platformu Başkanı ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal ve platform temsilcileri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Eğitime Destek Platformu Başkanı ve ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, il koordinasyon kurulunda çok sayıda STK’nın bulunduğunu söyleyerek, “Isparta eğitiminin üst seviyeye taşınması amacıyla faaliyet yürütüyoruz. Bu çerçevede Isparta Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte çalışmalar sürdürüyoruz. Bunun içinde belediyenin çok önemli yeri olduğunu biliyoruz. Belediyemizle her zaman çalışma isteğimiz var, belediyemizin desteklerini her zaman hissediyoruz. Bu konuda da sizlere teşekkür ediyoruz” dedi. Eğitime Destek Platformu yürütme kurulu içinde 7 STK’nın bulunduğunu aktaran Çatal, platformla ilgili detaylı bilgiler aktarırken, “Bir yerin eğitiminin daha üst seviyeye çıkarılması için faaliyetler yürütüyoruz. Diğer STK’lar ile eğitime destek vermeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden ve platform temsilcilerine teşekkür eden Belediye Bakanı Şükrü Başdeğirmen de yapılan çalışmaların ne kadar değerli olduğunun bilincinde olduklarını, eğitime verilen desteğin toplum açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Emeklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hem üniversite çağındaki gençlerimize hem ondan öncesi çocuklarımıza her türlü desteği vermek için bu mücadele içerisindesiniz. Bu bir fedakârlık. Bu güzel çalışma, şehrimizi ve insanımızı çok daha ileriye götürebilecek bir destektir” şeklinde konuştu.

Belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Başdeğirmen, eğitimle ülkenin ilerlediğini ve çok daha farklı başarılara ulaştığını aktararak, “Yaptığınız çalışmalara teşekkür ediyorum. Bu mübarek ve kutsal görevde yanınızda olmak isteriz. Bize düşen vazifelerde biz de her zaman hazırız” görüşlerinde bulundu.