var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emeklilere Müjde, Beklenilen Haber Geldi

Emeklilere sevindirici bir duyuru

Emeklilere sevindirici bir duyuru yapıldı. Kamu bankalarının da dahil olduğu promosyon ödemeleri arttı. Ödeme tutarları yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli promosyonlarının kamu bankaları tarafından 8 ile 12 bin lira arasında ödeneceğini belirtmesinin ardından, emeklilerin ilgisi banka promosyonlarına yöneldi.

Emekli maaşlarına verilecek promosyon tutarı 8.000 ile 12.000 TL olarak belirlendi. Promosyon için başvurular bu pazartesi itibarıyla açıldı. Ziraat Bankası ve Halkbank promosyon ödemelerini yükseltti, diğer bankaların da bu adımı takip edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), özel bankalarla anlaşma sürecinde. Yeni promosyon ödemelerinden faydalanacak kişiler ve başvuru süreci ile ilgili detaylar merak ediliyor.

Banka promosyonundan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri ve dul ve yetim aylığı alanlar yararlanıyor.

Emekli maaşlarını başka bir bankaya aktarmak isteyen emekliler, seçtikleri banka ile üç yıl süreyle anlaşma yapıyorlar. Bu süre zarfında maaşlarını farklı bir bankaya taşıma hakkı olmuyor. Karşılığında, bankanın sunduğu promosyon fırsatlarından faydalanıyorlar. Üç yıllık anlaşma süresi sona erdiğinde, emekliler dilerlerse maaşlarını yeni bir bankaya taşıyabilir ya da mevcut bankalarının daha iyi promosyon teklifleri varsa, yeni bir sözleşme imzalayarak aynı bankada kalmayı tercih edebilirler.