var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En İyi Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırım

Borsa İstanbul Mesleki ve
Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni spor salonuna kavuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Isparta Belediyesi’nin iş birliğinde yapılan spor salonu için açılış töreni düzenlendi. Törene Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Açılıştaki konuşmasında “En iyi yatırım geleceğe yönelik olarak yapılan yatırımdır” diyen Vali Baruş sözlerine şöyle devam etti: “Gençler bizim geleceğimizdir. Onlara yönelik yaptığımız her çalışma mutlaka karşılığını bulacak. Ülkemizin kalkınmasında çok önemli roller oynayacaklar. Gençlerimiz, bir taraftan okullarımızda Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği müfredat çerçevesinde yararlı meslekler edinmelerine yönelik eğitim alırken, diğer taraftan onları fiziken ve ahlakken de iyi bir şekilde yetiştirmek zorundayız. Sporla uğraşan insanların hem fikri bakımdan hem de fiziki bakımdan yetişebilmesi gerçekten çok önemli bir husustur. Spor sadece insanı fiziken iyi duruma getirmekle kalmaz, aynı zamanda ona ahlakı aşılar, rekabeti, dostluğu, kardeşliği aşılar. Bu anlamda okullarımızda gençlerimizin derslerini görebilecekleri fiziki mekanların rahatlığı yanında onların hemen okullarının yanında böyle güzel tesislerin bulunması da büyük önem taşımaktadır. Isparta bu anlamda son yıllarda gerçekten çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Isparta’da güzel şeyler oluyor. Aslında her yaptığımız açılış bizim için bir gurur vesilesi. Burada çok güzel bir iş birliğinin de sonucunu görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Spor Toto teşkilatımız, Isparta Belediye Başkanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve bizler de naçizane yardımcı olmak babında elimizden geleni yapmamız münasebetiyle Isparta Valiliği olarak bu çalışmalarda el birliğiyle içerisindeyiz. Burada milletvekillerimizin de desteğini alıyoruz hükümetimiz nezdinde ve bu yararlı açılışları hep birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tabii ki gençlerimiz açısından yapılan yatırımların en önemlisi spor tesisleri. Geçtiğimiz aylarda Fatih mahallesindeki spor kompleksinin, Emre mahallesindeki spor kompleksinin açılışlarını gerçekleştirdik, gençlerimizle birlikte spor yaptık, futbol oynadık çok da mutlu olduk. İnanın gençlerimizin geleceğine katkı verecek her tesis bizlerin memnuniyetini cezbediyor ve geleceğe yönelik çok daha umutlu beklentiler içerisine girmemize vesile oluyor. Bu anlamda bu yatırımlara öncülük eden Isparta Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize ve tabii ki her zaman Isparta’daki yatırımların sağlanmasında liderliğiyle bizlere destek veren sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Isparta her şeyin en güzeline layık. Isparta insanı, devletine, milletine bağlı ve Türkiye’nin geleceğine katkı sunmak isteyen bu arzu ile tutuşan insanlara sahip, gençlere sahip bu gençlere hepimiz destek olmalıyız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Okulumuza hayırlı olsun, şehrimize hayırlı olsun”
Konuşmaların ardından Vali Baruş ve protokol üyeleri spor salonunu gezerek incelemelerde bulundu bu sırada basket atışı ve voleybol servisi de kullanan protokol, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.