var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ertekin: “Başkanımızın Önderliğinde Hedefe Yürüyeceğiz”

İyi Parti Eski İl

İyi Parti Eski İl Başkanı Mehmet Yılmaz Ertekin’in öncülüğünde geçmiş dönemde parti teşkilatında görev almış çok sayıda partili, mevcut yönetim ve Isparta Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural ile bir araya geldi.

Birliktelik mesajının verildiği buluşmada, konuşan Eski İl Başkanı Ertekin “Sen ben davası gütmeden Ahmet Başkanımızın önderliğinde hedefe yürüyeceğiz” dedi. 31 Mart Mahalli İdareler seçimi öncesi İyi Parti tek yürek odu. İyi Parti Eski İl Başkanı Mehmet Yılmaz Ertekin’in öncülüğünde geçmiş dönemde parti teşkilatında görev almış çok sayıda partili, parti binasına gelerek Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural’a desteklerini ifade ettiler.

ARTIK KÜSKÜNLÜKLERİ BİTİRELİM

Buluşma toplantısında söz alan İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli “Artık küskünlüklerin bitip dargınlıkların sona erdiği bir sürece girelim. 31 Mart’ta Ahmet Başkanımızı Belediye Başkanı yapıp Isparta’mızı İyi Belediyecilikle tanıştıralım. Teşkilatçılığa yakışan bir şekilde küskünlükleri dalgınlıkları bitirelim ve bu yolda ilerleyelim” dedi.

DOST VE MERTLİK BÖYLE ZOR GÜNLERDE BELLİ OLUR

İyi Parti Eski İl Başkanı Mehmet Yılmaz Ertekin de “Biz bu partiyi rahmetli Mustafa Şimşek ve dava arkadaşlarımızla iktidar olmak için kurduk. Türk milliyetçilerini iktidara getirmek için kurduk. Bentleri aşamadığımız için bu partiyi kurduk ve demokratçı, hürriyetçi zihniyetten ayrılmadık. Biz herkesi kucaklayarak iktidar olmak istedik. Biz, parti sayesinde bir yerlere gelmek için değil partiyi bir yerlere getirmek için bu partiyi kurduk. Bugün çok zor günlerden geçiyoruz. Dost ve mertlik böyle zor günlerde belli olur. Her türlü saldırının partimize karşı yapıldığı bir ortamda bizim sessiz kalmamız olamazdı. Bunun için biz sen ben davası gütmeden Ahmet Başkanımızın önderliğinde hedefe yürüyeceğiz. Belki genelde iktidar olamadık ama Isparta’da iktidar olmak için yola çıktık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Allahım bizi mahcup etmesin” diye konuştu.

AYRI DÜŞMEK BİZE YAKIŞMAZ

Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tuğlacı da “Önümüzde bir yerel seçim var. Seçimlerde ayrı düşmek bize yakışmaz. O yüzden birlikte beraber, Ahmet Başkanın arkasında durup bu seçimi kazanacağız. İddialıyız inançlıyız. O yüzden beraber olmak istiyoruz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bu seçimi kazanacağız inşallah” dedi.

İYİ PARTİ İŞTE BÖYLE BİRLİKTE OLMALI

Partililerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade eden İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural da “İşte İyi Parti bu şekilde birlikte olmalı. Partimizin birlikte olmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ertekin Başkanımızın günün anlamına binaen söylediği hedefimiz genelde belki başarılı olamadık ama önümüzdeki yerel seçimlerde iddialı bir partiyiz. Bunun için benim sizlerden ricam. İyi Partiyi Isparta’da İyi belediyecilikle buluşturalım. Bunu yaparken İl Başkanımızın değindiği gibi dün dünde kaldı cancağazım. Biz yarına bakalım. Onun için gelin bir olalım, beraber olalım iri olalım diri olalım hep birlikte olalım. Rabbim birlikte rahmet ayrılıkta azap var diyor. Biz bu azabın içine girmeyelim rahmet içine girelim. Isparta’yı iyi belediyecilikle buluşturalım ve hep birlikte hizmet verelim. Bugün buraya toplanmamızı anlamlı buluyorum. İnşallah bu büyüyerek katlanarak gidecek ve Isparta’yı iyi belediyecilikle buluşturacağız. Başta Ertekin Başkanımız ağabeyimiz büyüğümüz olmak üzere sizlere çok teşekkür ediyoruz. Gazamız mübarek olsun Zafer inananlarındır. Biz inanıyoruz sizde inanın” diye konuştu.

BU KÖPRÜYÜ AHMET TURAL BİRLEŞTİRDİ

İyi Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kiraz da “Sel köprüyü bölmüştü. Köprünün bir tarafında birimiz bir tarafında birimiz kaldı. Ama bu köprüyü yeniden birleştiren adayımız Sayın Ahmet Tural’a teşekkür ediyorum. Zira Ahmet beyin dışında başka bir adayımızın bu birlik ve beraberliği sağlama imkanı olmadığını tahmin ediyorum. Nitekim bu böyle oldu. Geçmişe ait ne varsa silelim. Başkanımızın da dediği gibi dün dünde kaldı cancağazım, yarın için yeni şeyler söylemek ve yapmak lazım. Yarından itibariyle tüm mahalle temsilcilerimizle oturup, orada yetemediğimiz yetişemediğimiz arkadaşlarımız, yeniden bu sürece dahil edeceğiz. Burada mesele yerelde iktidar olup partimizi iktidara taşımaksa bunun hasıl olması için herkesin üzerine düşmesi yapması gerekiyor” dedi. Partililer daha sonra seçimlere hazırlık konusunda yapılması gereken çalışmalara yönelik görüş ve önerilerini paylaştılar. Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN