var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜLTEKİN ÖZDEMİR’DEN SİTEM DOLU SÖZLER!

Türkiye 2. Futbol Ligi

Türkiye 2. Futbol Ligi Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta 32 Spor’da Başkan Gültekin Özdemir ve 2. Başkan Mehmet Pala, Kanal 32’de yayınlanan “Ne var Ne Yok” programında çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Sözlerine sezon öncesi hazırlık kampını anlatarak başlayan Başkan Özdemir, “Ispartaspor’umuzu bu sene Allah’ın izniyle çok şükür sahaya çıkardım. İlk maçımızı yaptık. İnşallah bu haftaki sonuç nazar boncuğu olur. Öyle ümit ediyoruz öyle olacağına da inanıyoruz. Genç ve doğru bir takım yaptığımıza inanıyoruz ve bu ligde de iş yapacağını biliyoruz.  Sadece tabiiki ufak tefek bu şekilde aksaklıklar olacak. Biz Afyon kampını erken yaptık. Kampa aslında 1 hafta sonra gitseydik daha iyi olurdu.  Biz gittiğimizde takım yoktu yani hazırlık maçını az yapabildik. Onun için takımı tartamadık Biraz zamana ihtiyaç var ama tabi bu bir bahane değil. En kısa sürede toparlayacağız. Bu hafta Menemen deplasmanından puan ve puanlar almayı ümit ediyorum.  Bu sene şuanda mevcut transferlerimiz tam 19 yeni transfer yaptık. Geçen seneden kalan tam 3 oyuncumuz var. 19 oyuncunun 1’i kiralık diğer bütün hepsi Ispartaspor’un sözleşmeli futbolcularıdır. Büyük bir çoğunlukla futbolcularımızla 3 yıllık sözleşme imzaladık. önümüzdeki yılda bu yıl da yaşadıklarımızı yaşamamak adına böyle bir yol izledik. Yetenekli gençlere yönelik  takım kurmaya aralara da yetenekli tecrübeli oyuncuları almaya çalıştık. Tabi bu uyumu sağlamak hemen olmuyor onun için ama biz en kısa zamanda hazır olacağına inanıyoruz” dedi.

“KEŞKE BANA DİLENCİ DESELERDİ, ISPARTASPOR’A DESTEK VERSELERDİ!”

ITSO Meclis Üyeliğinden neden istifa ettiğini de açıklayan Isparta 32 Spor Başkanı Özdemir, “Benim meclis üyesi olduğum ITSO grubundaki şahıs olarak hiç kimseyle derdim, husumetim sorunum yok. Hepsi abimdir, kardeşimdir, dostumdur, arkadaşımdır. Kendileri nasıl bakıyorlar bu olaya onu da bilmiyorum. Ben kendi açımdan söylüyorum tabi. Bu konuyla ilgili birkaç şey duydum ve çok üzüldüm.  Ben 2 sefer Ticaret Odası meclisinde konuşma yaptım. Değerli Ticaret Odasında arkadaşlarıma, yönetici arkadaşlarıma, abilerime, kardeşlerime, başkanlarıma. Dedim ki söylediğimi birebir burada da söyleyeyim. Ben Ispartaspor’a destek vermeleri adına konuşma yaptım. Ve hiç kimseye de şunu söylemedim. Arkadaş çok paranız var, çok para verin demedim.  Söylediğimi burada bir daha söyleyeyim. Eğer ben burada yanlışsam insanlar desin ki Gültekin sen yanlışsın. Başkan ve yöneticilerimiz dahil olmak üzere bütün meclis üyeleri arkadaşlarımız iş adamı personel çalıştırıyorlar. Bazılarının onlarca bazılarının yüzlerce personeli var. Dedim ki arkadaşlar servetinizi buraya akıtmayın. Hepinizden sadece bir tane işçinin sigorta parasını istiyorum.  Yani bu gün 5 bin lira. Herkes her ay 5 bin lira yatırsın bu kulübe destek olsunlar. 45 kişiyiz, ben kulübün başkanıyım. Ben de bu kulübe para veriyorum. Başkan olarak maddi destek veriyorum. Aynı zamanda Ticaret Odası meclis üyesiyim. Aynı zamanda sizle beraber o 5 bin lirayı ben gene vereyim. 45 kişi 225 bin lira yapar. 10 aylık bir lig serüveni 2 milyon 250 bin lira yapar. Çok büyük bir para değil ama Ispartaspor için bir yara kapatacak, bir yara tuzlayacak miktar. İstediğim hepsi bu. Ben başka bir şey demedim. Rica ettim, lütfen dedim. Hatta oradaki başkan yardımcılarımızdan bir tanesi şu cümleyi de kurdu. Bizim Meclisimizden bir arkadaş Ispartaspor’a başkan olmuş biz bundan gurur duyuyoruz dedi. Ama gurur duymak böyle olmuyor işte. Sahip çıkmak başka bir şey.. Sen istediğin gururu duy benimle ama sonuç ney?

Ben orada o mecliste   çok özür diliyorum bu cümleyi kurduğum için ama kale alınmadığımı hissettim. Şunu söyleseydiniz keşke Ispartaspor için diyorum bunu. Ya bu dilenci geldi burada dileniyor verelim de sussun deseydiler keşke bana. Ama Ispartaspor’a gelseydi o para ben yemin ediyorum mutlu olurdum” diye konuştu.

KİM NE KADAR DESTEK OLDU, TEK TEK AÇIKLADI…

Ispartaspor’un yıllık mali bütçesinin 50 milyon olduğunu ve kimlerin destek olduğunu tek tek açıklayan Başkan Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben şunu söyleyerek başlayayım sözlerime Desteğin miktarının hiç önemi yok. Sadece yanımızda olduğunu, takıma sahip çıktığını göstermesini istiyoruz. Herkesten aynı parayı bekleyemeyiz. Ben şu lafı duydum Ticaret Odası Meclisi’ndeki bir arkadaşımızın ya böyle konuşup duruyorlarda bu Ispartaspor yönetici arkadaşlar kendi ceplerinden ne kadar para vermiş bir de onu söylesinler demiş. Ben söyleyeyim çok merak ediyorsa. Bu kayıtlar Ispartaspor’da resmidir. Gelip orada da kendisi görebilir. Şahsın kim olduğunu da biliyorum gelsin göstereyim ben ona. Bütün yönetici arkadaşlarımızda buna şahittir.
Şimdi takımımızın bu yılki bütçesi yaklaşık olarak 50 Milyon civarında. Bu güne kadar topladığım paraları buraya yazdım.  Unuttuklarım olabilir çok özür diliyorum. Biz elden kesinlikle para almıyoruz onu söyleyeyim. Hiç kimseden bu güne kadar geçen yılda, bu yılda elden kimseden para almadık. 2 yıldır resmi hesaba yattı. Bütün yönetici arkadaşlarımız dahil hepsinin altına da imza atarım. Bu sene Şükrü Başdeğirmen’in Isparta Belediyesinin takımımıza verdiği kaynak  bu güne kadar 8.3 Milyon lira. Ben kulüp başkanı Gültekin Özdemir olarak bu güne kadar vermiş olduğum para 5.6 Milyon Lira. Mehmet Pala 2. Başkanımızın bu güne kadar verdiği para 2 Milyon 750 bin lira. ODG inşaat Ozan Gezer ve Fehmi Gezer kardeşler 1 Milyon 250 bin Lira, Antre Nuri Top kardeşimiz 1 Milyon 250 bin Lira, Burak Akpınar yönetici abimiz 500 Bin Lira, Ahmet Süzen yönetici kardeşimiz 500 Bin Lira, Serdar Kotanak yönetici kardeşimiz 500 bin Lira, Emin Ursavaş yönetici abimiz 300 Bin Lira, Ender Kızıltan yönetici abimiz 300 Bin Lira, Soner Köse yönetici kardeşimiz 150 Bin Lira ve Bizim yönetimimizin Onursal Başkanı Süleyman Kabalak  200 bin. Allah razı olsun. Buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Hiç aslında yapmasa kimse yapmasa niye yapmadın demez. 200 Bin Lira para gönderdi ve daha göndereceğini söyledi. Biz bu yıl reklam gelirleri olarak da bayrak bastık. Tek tek hepsini bayrak asanları söylemeyeyim. Herkes bayrak asanları görecek zaten. Buradan 600 Bin Lira gelir elde ettik. En son çıktığımız yayında taraftarlarımıza Iban verdik. Kulüp sayfamızdan paylaştık. Allah razı olsun bu IBAN’a para gönderen arkadaşlarımızın gönderdiği para 14 Bin 732 lira, Sağolsunlar. Selim Öncel Milletvekili adayımızdı, Final Okulları 100 Bin Lira bütün biletlerimizi karşıladı aynı zamanda kulübümüz adına kombine satıyor aynı zamanda. ASKON Başkanı ve Mrs Baygün  Şirketi Sahibi Mücahit Başkanım Sağolsun Göğüs reklamı 1 Milyon 250 bin Lira para verdi. Cem Elbiz 100 Bin Lira organize sanayide arkadaşımız daha sonra destekte bulunacağını söyledi  ve bunların en önemlisi biz bunların kapısına gitmedik. Onlar kendi geldi.

Grafen İnşaat Taha Furkan Kardeşimiz 100 bin Lira para verdi. Bülent Sarıgül Eski Ispartaspor Başkanımız İtalya’daydı gelince gelip konuşacağını ve destek vereceğini söyledi. Henüz  görüşemedik ama destek vereceğini biliyorum. Yunus Karabulut KARTAŞ İnşaat  50 Bin Lira. Ethem Erkan Kader Ticaret odası Meclis üyesi, Ticaret odasından ayrı bir şekilde yani Ticaret Odasının içinde değil bu para bağımsız olarak 60 Bin Lira saha içine reklamını verdik kendi firmasının. Mehmet Küçükköse Gen Güçsan 25 Bin Lira, Aydın Gıda bizim kulübümüzün bütün çay ihtiyacını karşıladı. Davraz su Sav Belediye başkanı Şakir İpekçi başkanım da buradan teşekkür ediyorum. Geçen sene bize maddi olarak destek verdi bu yılda bize maddi olarak destek vereceğinin sözünü de verdi ve Davraz su’yu bize sponsor yaptı ve takımın bütün su ihtiyacını Davraz Su karşılıyor.

Opel Mutsan Müdürümüz Mustafa Erdoğan 25 Bin Lira, Bayram Dereli kulübümüzün bütün ekmek ihtiyacını sezon boyunca ben karşılayacağım dedi. Şu ana kadar bütün söylediklerim bize kendileri geldi. Yani bizim gidip de lütfen dediğimiz insanlar var. Onlarda destek oldu, sağolsunlar. Nurkaya Dursun sağolsun bizim Otobüsümüzün giydirmesini yapıyor. Bu hafta yapacak. Çok ucuz bir şey değil iyi bir rakam. Fikri Şen bizim bu haftaki Menemen deplasmanımızı karşıladı sağolsun. Emin Baççı Uşak deplasmanımızı karşıladı. Uşak’a giderken bütün masrafları o ödeyecek sağolsun. Yünteks Tekstil var Organize Sanayide 15 bin Lira para gönderdi. Canlı Yayın geliri oluşturduk biz bu yıl. İçerde oynanacak bütün Canlı yayınlayacak bu firma ve maç başına bize 10 Bin Lira artı aldığı reklam gelirinin % 30’unu kulübe bağışlayacak. Galericiler odası başkanımız Zafer Yavuz kombine satıyor bize ve artı 10 Bin Lira para desteğinde bulundu.

32 Gençlik Lideri Uğur Tarakçı kardeşimiz kombine satıyor, mücadele ediyor bunlarla alakalı ve Fatih Başpınar Belediyede çalışan kardeşimiz. Bu dakikaya kadar saydığım herkes canı gönülden çalışıyor. Ticaret Odasını ben üstlere yazmışım ama ben bunu söylemek istedim. Ticaret Odası’nın Ispartaspor’a vermiş olduğu rakam 157 bin 500 Lira. Bu güne kadar resmi olarak Ispartaspor’a yatırdığı para 157 bin 500 Lira. Eğer buna ticaret Odası’nın bütün meclis üyesi abilerim, bütün kardeşlerim bana kızmasınlar. Bakın ben bu sene bu parayı vermişim belki daha fazlası da çıkacak benden. Belki de çok güzel gidecek herşey bu paranın bir miktarını geri alacağım, bilmiyorum.”

“ISPARTASPOR BİR MARKA VE BİR DEĞER”

Isparta 32 Spor’un şehri markasını ve değerini olduğuna değinen Başkan Özdemir, “Ama ben seneye bu kulübe ben başkanlık yapmayacağım. Seneye gelecek sizi bulacak bir iş. Bu takım ortada kalmayacak illaki bir vekilimiz çıkacak, bir başkanımız çıkacak, bir STK başkanı çıkacak arkadaşlar bu takıma bir sahip çıkalım deyip size dokunacak. Siz bu şehirde iş adamı olduğunuz sürece, bu şehirde para kazandığınız sürece elinde sonunda gelecek nasıl beni bulduysa sizi de bulacak. Ama ben buradan gene söz veriyorum. Onların bana yaptığını ben onlara yapmayacağım. Rabbim bana bu gücü kuvveti verdiği müddetçe maddi olarak ben her yıl Ispartaspor’a onlar istemeden ben yapacağım. Ben bu eziyeti görüyorum. Bu sıkıntıyı çekiyorum. Bülent Sarıgül geçen yılda yaptı başkanımız bu yılda. Biz vallahi talep etmedik. Biz kendisini ziyarete gittik dedi ki arkadaşlar ben size destek vereceğim. Allah razı olsun. Bizim içinde önemli olan bu. Ben buradan şunu söylemek istiyorum kesinlikle biz bu saatten sonra biz yönetim olarak bu kulübe para verin demeyeceğiz.  Gitmekten yüksünmüyoruz. Gitmek bize zor gelmiyor. Ama yemin ediyorum oradan çıktıktan sonra utanıyoruz. Kendimizden utanıyoruz. Moralimiz bozuluyor. Yani gidiyoruz Isparta’nın sayılı iş adamlarına isim vermeyeyim Şehrin en büyük nakliye şirketlerimizden bir tanesi. Bizim yönetici arkadaşlarımızdan bir tanesi mesaj atmış. Demiş ki bu güne kadar biz çok yardım ettik Ispartaspor’a gerekeni zamanında yaptık biz şimdi yapmıyoruz.

Ben kendisini tanıyorum o şahsın ama konuşmuyorum. Dedim ki sorsana kaç para vermiş sana bir söylesin. Cevabı yok bunun, vermediniz ki.   Kimseyi kandırmayın. Verdiğiniz çerez paralarıyla insanlara hava atmayın. Gelin bu işi hep beraber yapalım. Süleyman Kabalak geçen yıl bu kulübe başkanlık yaptı, adam kaçtı. Ben bu kaçtıyı mecazi anlamda söylüyorum. Adam bıktı, usandı, yalnız bırakıldı. Bu senede ben kaçacağım. Ondan sonra Mehmet’se Mehmet kaçacak, daha sonraki sene Ali ise Ali kaçacak. Biz bunu anlatamıyoruz.

Düzgün bir yönetim var ortada. Ben şunu anlıyorum. Daha önceki yönetimler sıkıntılıymış. Yok alkol masaları paylaşılmış, yok daha önceki yönetimler parayı yemişler.  Ben şunu söyleyeyim herhangi bir insanın kulübe yönetici olup para yeme şansı yok zaten. Para yok ki yesin. Parayı yiyorsa kendi cebinden yiyecek parası yok kulübün” diyerek sözlerini tamamladı