var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halıcı: “Öğrenciler Açlıkla Karşı Karşıya”

Isparta Fen Lisesinde pansiyon

Isparta Fen Lisesinde pansiyon ücretlerine % 142,60 oranında zam geldiğini ifade eden CHP’li Vekil, öğrencilerin 2023 Aralık ayı yemek bedelinin 451,00 TL. olduğunu belirtti.

CHP’Lİ HALICI ‘ÖĞRENCİLER AÇLIKLA KARŞI KARŞIYA’

Liselerde yemek ücretlerine gelen yüzde 140 zam sonrası yemek yiyemeyen öğrenci sayısının arttığı ortaya çıktı. CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı öğrencilerin açlıkla karşı karşıya olduğunu belirterek “İktidar, seçimden önce 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek vereceği sözünü unuttu. Yetmedi, verdikleri yemekleri kestiler. O da yetmedi, ücretini ödeyerek yemek yiyen öğrencilere yüzde 140 oranında zamlar yaptı!” dedi.

Isparta Fen Lisesinde pansiyon ücretlerine % 142,60 oranında zam geldiğini ifade eden CHP’li Vekil, öğrencilerin 2023 Aralık ayı yemek bedelinin 451,00 TL. olduğunu belirtti.

ZAMLAR DURDURULMALI ÜCRETSİZ YEMEK SAYISI 5 MİLYONA ÇIKARILMALI

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı açıklamasında şunları söyledi:

“Okul yönetimi velilere mesaj göndererek, bütçe kanununda 2024 yılı için pansiyon ücretine %142,60 oranında zam uygulandığını ifade etmiş ve bahsi geçen bu zam oranı yemek ücretine aynen yansıtılmıştır. Bu ve buna benzer yemek zamları Türkiye’nin her yerinde yapılmaya başladı. Bu zamlar sonrasında çok daha fazla öğrenci yemeğe ulaşamayacak ve bu nedenle de algılama ve öğrenme seviyelerinde gerileme olacak. Bu zamlar derhal geri çekilmeli, ücretsiz yemek desteği verilen öğrenci sayısı 5 milyona çıkarılmalıdır.”

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN