var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HER YERDEN BİRLİK KARARLARI GELİYOR,ELMACILAR BOYKOTTA

Fiyatların tutarsızlığı yüzünden çileden

Fiyatların tutarsızlığı yüzünden çileden çıkan elma üreticileri boykot kararı alarak, elmalarını MEYSU Fabrikalarına dökmeme kararı aldılar. Üreticiler, ‘Biz çiftçiler fabrikanın belirlediği fiyata değil, onlar bizim belirlediğimiz fiyatı kabul etsinler’ diyerek elmaları toplamama kararı aldılar.

Gelendost Yenice de elma üreticiliği yapan vatandaş çileden çıkmış durumda. Geçtiğimiz hafta meyve suyu elmalarının kilosu 5 TL den 4.5 TL düşmesi şimdide 4TL’ye indirilmesi üreticiyi boykot yapmaya zorladı.

Birlik olan Yenice köyü halkı, fabrikaların isteğine boyun eğmek yerine, elmaları toplamayı dediler. Gelendost Yenice köyünde meyve suyu elma üretimi işi ile uğraşan Tarkan Özbakır, ‘Fabrikalar meysuluk elmalarımızı her geçen gün daha da uygun fiyatlara alabilmek için elinden geleni yapıyor. Gelendost Yenice ile birkaç kasabamız birlik içinde karar aldık. Bugün itibariyle bizim istediğimiz fiyatları vermedikleri takdirde boşa döker yine de vermeyiz. Busene dolu dan dolayı bütün üreticinin çiftçinin zararı oldukça fazla. Elmalarda oluşan lekelerden dolayı elmalarımızı MEYSU fabrikalarına vermek istedik. Önce belirledikleri rakamları her geçen gün alta doğru çekmeye başladılar. Bugün 4 TL’ye kadar indi. Yarın üçe de çekebilirler. Yetkililer her nedense bir türlü yanımızda olmuyor. Vatandaşa verilen fiyatlar sabitlenmezse iki gün sonra çok geç kalınmış olabilir. Çiftçi çileden çıkmış durumda, toplanan MEYSULUK elmalarını hayvanlarının önüne veya derelere dökmeyi planlıyorlar. Biran önce yetkililer duruma müdahil olmalılar’ dedi.

HER YERDEN BİRLİK KARARLARI GELİYOR

Gelendost Yenice köyünde başlatılan boykot çığ gibi büyümeye devam ediyor. Hemen hemen Gelendost ilçesinin bütün köylerinden birliktelik mesajları gelerek MEYSU için elma verememe kararı alıyorlar. Fabrikaların belirlediği değil üreticinin istediği fiyatı kabul edesiye kadar MEYSU’YA elma vermeyeceklerini belirtiyorlar.