var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

IGSİAD PETROL FİYATLARINDAKİ ARTIŞIN İŞ DÜNYASINI NASIL ETKİLEDİĞİNİN ALTINI ÇİZDİ

IGSİAD’dan artan petrol fiyatları

IGSİAD’dan artan petrol fiyatları ile ilgili basın açıklaması yayınladı. IGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Kapı yaptığı açıklamada;

‘’Son günlerde yaşanan Rusya-Ukrayna savaşı, Brent petrol fiyatlarında ciddi bir yükselişe neden olmuştur. Bu durum, Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının da rekor seviyelere ulaşmasına sebep olmaktadır. Özellikle motorin fiyatlarındaki artış, taşımacılık, nakliye, lojistik ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösteren iş dünyasını zor durumda bırakmaktadır.

IGSİAD olarak, yakıt fiyatlarındaki artışın İş Dünyasının (sanayiciler, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, esnaflar ve iş insanları) maliyetlerini ve rekabet gücünü olumsuz etkilediğini görmekteyiz. Bu durum, iş dünyasının iş yapma imkanlarını kısıtlamakta, gelirlerini düşürmekte ve borç yükünü artırmaktadır. İş dünyasının bu zorlu süreci atlatması için devletimizin acil önlem almasını talep etmekteyiz.

Yakıt fiyatlarındaki artışın enflasyonu ve hayat pahalılığını da tetiklediğini unutmamalıyız. Bu nedenle hem iş dünyasının hem de vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için akaryakıt fiyatlarına yönelik bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz. ÖTV ve KDV indirimi, akaryakıt tavan fiyatı uygulaması, yakıt desteği gibi çeşitli seçeneklerin değerlendirilmesini istiyoruz.

IGSİAD olarak Sanayicilerimizin, KOBİ’lerimizin ve küçük esnafımızın yanındayız ve sorunlarının çözümü için çalışmaya devam ediyoruz. İş dünyasının sesini duyurmak için basın kuruluşlarıyla iş birliği yapacağız. Onların haklarını savunmak için hukuki yollara başvuracağız. İş Dünyasının dayanışmasını sağlamak için sivil toplum örgütleriyle ortak projeler yürüteceğiz.

İş dünyasının bu zor günleri aşması için hep birlikte mücadele edeceğiz. Sorunlarımızın çözümü için duyarlılık gösterecek tüm yetkililere çağrıda bulunuyor, yanımızda olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz.

“İş Dünyasının geleceği için umutlu olmaya devam ediyoruz.” ‘’ifadelerine yer verdi.