var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle Uyuşturucu ile Mücadelede Eğitim Seferberliği

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucu ile topyekün mücadelenin bir parçası olarak sahada yürütülen kararlı operasyonların yanı sıra eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucu ile topyekün mücadelenin bir parçası olarak sahada yürütülen kararlı operasyonların yanı sıra eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor. 24-28 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen seminerlerle, Keçiborlu, Gönen, Atabey, Uluborlu, Senirkent, Eğirdir, Gelendost, Yalvaç ve Şarkikaraağaç ilçelerinde görevli 1650 öğretmene madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi verildi. Eğitimlerde, narkotik madde türleri, kullanım aparatları ve kullanım belirtileri detaylı bir şekilde öğretmenlere anlatıldı.

2024 yılı içinde, öğrenci velileri, sağlık çalışanları, öğretmenler, kamu görevlileri, üniversite öğrencileri ve akademisyenlerden oluşan toplam 16,299 kişiye “Narkorehber”, “En İyi Narkotik Polisi; Anne” ve “Narkogençlik” eğitimleri sunuldu. Ayrıca, Narkonokta Projesi kapsamında açılan stantlarda 5,815 vatandaşa broşür dağıtılarak madde kullanımıyla mücadele ve UYUMA aplikasyonunun tanıtımı yapıldı.

Yeni uygulamaya konulan NARVAS (Narkotik Vaka Analiz Sistemi) Projesi ile 112 ihbar hattı ve ücretsiz indirilebilen UYUMA aplikasyonu üzerinden yapılan ihbarlar titizlikle değerlendiriliyor. Vatandaşların narkotik suçlara ilişkin bildiklerini ihbar etmeleri, mücadeleye önemli katkı sağlıyor.

Bu kapsamda, uyuşturucu ile mücadelenin sadece güvenlik güçleriyle değil, toplumun tüm kesimlerinin katılımı ile sürdürülebileceği vurgulanıyor.