var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Genel Meclis Başkanı İlk Defa TV32 Mikrofonuna Konuştu

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, TV32 mikrofonlarına verdiği ilk demeçte, Isparta halkı için yapılan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ertuğrul, Isparta İl Özel İdaresi olarak 55 megavatlık güneş enerji santrali (GES) projesi üzerinde çalıştıklarını ve bu projenin ilk aşamasını tamamladıklarını söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı

32 Mart seçimlerinden sonra yeni döneme girdiklerini belirten Ertuğrul “31 Mart seçimlerinden sonra yeni bir meclis oluştu. 33 yeni meclis üyemiz ile birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bugün Haziran ayı birinci oturumumuzu gerçekleştirdik. Isparta İl Özel İdaresi çok güçlü ve çok iyi çalışan bir kurum. Özel idare bünyesinde 55 megavatlık GES planlamamız var, ilk aşamayı gerçekleştirdik. GES projesi tüm kamu kurumlarına, muhtarlıklara ve köydeki vatandaşlarımıza çok büyük katkı sağlayacak,” dedi.

40 KM SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte asfalt sezonunu açtıklarını belirten Başkan Ertuğrul, çalışmalara başladıklarını ifade etti. “Asfalt sezonu hazırlıklarımızı tamamladık. Bayram sonrasında çalışmalara başlayacağız. 40 kilometrelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Özel idare olarak 204 köy, 9 belde ve 12 ilçede aralıksız hizmet vermeye devam ediyoruz,” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK İL ISPARTA

Köylerin doğalgaza kavuşması noktasında Türkiye’de ilk ve tek olduklarını belirten Ertuğrul, “Ispartalı vatandaşlarımız gerçekten çok şanslı. Köylerimize doğalgaz götürüyoruz. Köylere doğalgaz veren ilk ve tek iliz” dedi.