var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Genelinde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

İl Özel İdaresi Isparta genelinde asfalt yapım çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Aksu ilçesinde Zindan Mağarası ve Başpınar Tabiat Parkı arasındaki yolda sathi kaplama çalışmaları yapıyor. Vali Aydın Baruş da çalışma yapılan yerlerde incelemelerde bulundu.

İl Özel İdaresi Isparta

İl Özel İdaresi Isparta genelinde asfalt yapım çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Aksu ilçesinde Zindan Mağarası ve Başpınar Tabiat Parkı arasındaki yolda sathi kaplama çalışmaları yapıyor. Vali Aydın Baruş da çalışma yapılan yerlerde incelemelerde bulundu.

Aksu İlçesinde vatandaşların doğa harikası Başpınar Tabiat Parkı’na ulaşmak için sıklıkla kullandığı Zindan Mağarası önünden başlayan yaklaşık 6 km’lik yola İl Özel İdaresi tarafından sathi kaplama yapıldı.

Yapımı tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Vali Baruş yaptığı açıklamada “Daha önceden buraya geldiğimizde yol zemininin çok kötü olduğu ve vatandaşlarımızın özellikle Başpınar Tabiat Parkına giderken zorluklarla karşı karşıya olduğuna şahit olmuştuk. Geçen yıl yaptığımız incelemede bu yolun zemininin düzeltilmesi gerektiğine karar verdik. İl Özel İdaremiz burada çalışma başlattı ve yolun altyapı çalışmalarını tamamladı.

Aksu, doğal güzellikleriyle gerçekten dışarıdan çok sayıda insanın rağbet gösterdiği bir ilçe bu doğa güzelliklere gelmek, görmek isteyen tüm vatandaşlarımızı Zindan Mağarasına, Başpınar Tabiat Parkına davet ediyoruz. Zindan mağarası sit alanıyla bu asfalt alan arasında 350 metre bir mesafe kaldı, kuruldan izin aldığımız şekilde orayı parke taşıyla yapacağız. Yine Zindan mağarasıyla Aksu ilçe merkezini bağlayan yolun da yaklaşık 950 metrelik zemini kötü. Orayı da sıcak asfalt yaparak inşallah buradaki ulaşımı mükemmel hale getireceğiz. Aksu ilçemize hayırlı olsun. İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, Yol Şube Müdürümüze, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine bu yatırımların yapılmasında emeği geçen İl Genel Meclis Üyelerimize, Başkanımıza bir kez daha teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Sonrasında Başpınar Tabiat Parkına geçen Vali Baruş burada da incelemelerde bulunarak bazı açıklamalarda bulundu. Vali Baruş “Bir konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyorum. Orman yangınları konusunda çok dikkatli olmamız lazım. Ormanlık alanlara giriş valilik kararıyla 10 Haziran’dan itibaren yasaklandı. 15 Ekim’e kadar kesinlikle ormanlık alanlara izinsiz girip oralarda durmayalım, kamp kurmayalım bunlar yasak. Ancak Milli Parklar içerisindeki Başpınar tabiat parkında piknik yapmak, izin verilen yerlerde mangal yapmak serbest. Ama oralarda bu piknikleri yaparken lütfen faaliyetimiz sona erdikten sonra çöplerimizi toplayıp çöp bırakma alanlarına bırakalım. Çünkü bu cennet gibi çevremizi kirletmeye hakkımız yok. Gelecek nesillere karşı bir sorumluluğumuz var. Bu güzel çevreyi korumamız lazım. Bu yeşilliği, bu doğayı, bu güzel suyu, dereyi korumamız lazım” dedi.