Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Müdürü Güçlü: Aile, Toplumun Sağlam Temelleri ve Milli Değerlerimizin Bekçisi

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Güçlü, 15-21 Mayıs Uluslararası Aile Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. İl Müdürü Güçlü, aile müessesesinin büyük bir nimet ve eşsiz bir hazine olduğunu vurguladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Güçlü, 15-21 Mayıs Uluslararası Aile Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. İl Müdürü Güçlü, aile müessesesinin büyük bir nimet ve eşsiz bir hazine olduğunu vurguladı.

İnsanın aile içinde doğduğunu, ailede huzur bulduğunu ve kendini güvende hissettiğini belirten Güçlü, hayatın her aşamasında ailenin bireyi koruyan bir tarafının olduğunu ifade etti. Aile, toplumun temel taşıdır ve sağlam temelleri olmayan yapıların ayakta kalamayacağını söyleyen Güçlü, milli kültürün ve değerlerin aile içinde öğrenildiğini, ahlakın kuşanıldığını, milli şuurun kazanıldığını ve merhamet, şefkat, hürmet ve sevgi gibi kavramların edinildiğini vurguladı. Aile çatısı altında bireylerin karakterinin ve kimliğinin inşa edildiğini belirten Güçlü, çocukları çağın marazlarından koruyarak onlara kalkan olan aileye sahip çıkmanın devletin ve milletin istikbaline sahip çıkmak anlamına geldiğini ifade etti.

KORUYUCU AİLE HİZMETİMİZDE,  110 KORUYUCU AİLEMİZ İLE 125 ÇOCUĞUMUZA AİLE OLDUK

-Sosyal Ekonomik, Evde Bakım Hizmeti ve Koruyucu Aile hizmeti ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren İl Müdürü Güçlü;

“Isparta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, hizmetlerimizden yararlanan yaklaşık 2 bin ailemize Sosyal Ekonomik Destek, yine yaklaşık 3 bin aileye Evde Bakım hizmeti sunarak ailelerimizi güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor.

Isparta özelinde 110 Koruyucu Ailemiz ile 125 çocuğumuza aile olduk. Türkiye genelinde Ispartamız bu açıdan çok duyarlı ve ben her bir Koruyucu Ailemize buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

AİLENİN KORUNMASI VE GÜÇLENDİRİLMESİ VİZYON BELGESİ VE EYLEM PLANI

-Ailemiz Geleceğimiz anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Güçlü;

“Isparta’da Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerimiz ile yaklaşık 30 bin aileye ulaştık.

Bunların yanı sıra 237 şehit yakınımız, 265 gazimiz ve aileleri ile yakından ilgileniyoruz.

ASDEP hane ziyaretlerimizle 2017’den bu yana 75 bin haneye ulaştık. Bu yıl için hedefimiz 9 bin ailemizi ziyaret etmek.

Tüm bu çalışmalarla önceliğimiz elbette Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşmak, tüm tehditlere karşı bireyi korumak, aileyi ve aile bağlarını güçlendirmek.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete de Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Genelgesi yayımlandı. Sn. Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş tarafından bir vizyon belgesi ve eylem planı açıklandı.

Bu vizyon belgesinin aile yapımızı ve değerlerimizi daha da kuvvetlendirecek çalışmalara zemin olacağına inanıyoruz.

Bakanlığımızca hazırlanan bu eylem planının, ailelerimiz başta olmak üzere Ispartamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ, AİLEMİZ GELECEĞİMİZ

Ailemiz istikbalimiz, Ailemiz Geleceğimiz diyerek mukaddes bir kurum olan aileyi koruma ve Türkiye Yüzyılı’nı inşaa etme gayretimizi sürdüreceğiz.

Aile Haftası, aile içi iletişimimizi yeniden tesis etmenin, aile içi bağları pekiştirmenin zamanıdır.

Yoğun iş temposu ve günlük telaşlar içerisinde ailemize yeterince zaman ayırmak, aile fertlerimizle birlikte vakit geçirmek, birbirimizi anlamak ve birbirimize destek olmak önceliğimiz olmalıdır.

Şunu unutmamalıyız; Sağlam ve sağlıklı aile, güçlü toplumun temelidir.

Sadece bu hafta değil, yılın her gününde ailemize daha fazla zaman ayırarak, aile fertlerimizi sevgiyle kucaklamalı ve birlikte daha mutlu bir geleceğin inşaası için gayret etmeliyiz.” dedi.

İl Müdürü Hüseyin Güçlü, tüm vatandaşlarımızın Aile Haftasını kutluyor, sağlık, huzur, sevgi dolu bir ömür diliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.