var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İran -İsrail Gerilimi Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiledi ?

İran-İsrail gerilimi sonrası, altının ons fiyatı tırmanışa geçti. İran’ın İsrail’e misilleme yapacağı ve bölgesel savaş riskinin artacağı beklentisi, piyasaları hareketlendirdi.

İran-İsrail gerilimi sonrası, altının

İran-İsrail gerilimi sonrasıaltının ons fiyatı tırmanışa geçtiİran’ın İsrail’e misilleme yapacağı ve bölgesel savaş riskinin artacağı beklentisipiyasaları hareketlendirdi.

İslam Memiş, 2 hafta önce İran-İsrail gerilimi sonrası altın fiyatlarında sert yükselişler gözlendiğini belirtti. Jeopolitik gerilim, altını güvenli liman olarak tercih edilir hale getirdi. Ons altın, 2300 doların altına kadar geriledi ve beklenen seviyelere ulaştı. Ancak bu düşüşün kalıcı olmadığına dikkat çekti.

İslam Memiş, altın fiyatlarının serbest piyasada 2500 liraya kadar gerilediğini belirtti. Bu düşüş, yatırımcılar için bir alım fırsatı sunabilir. Ancak jeopolitik gerilimlerin belirsizliği, varlıklarımızı riske atmamız gerektiğini hatırlatıyor. Altın gram fiyatının 2450 TL’ye kadar düşme ihtimali var. Yatırım yaparken dikkatli olmalıyız , açıklamalarında bulundu.

Fed’in 1 Mayıs’taki faiz kararı ise altının yeniden toparlanmasını sağlayabilir. Temmuz ayında gram altın fiyatının 3000 lira seviyesine ulaşabileceği ve devamında 3500 lira beklentisinin olduğunu ifade etti.