Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İş Vaadine Kandı Dolandırıldı

Gülistan Mahallesi sakinleri olan

Gülistan Mahallesi sakinleri olan 46 yaşındaki Onur Erdoğan ile 43 yaşındaki eşi Sabriye Erdoğan, A.T adlı bir kişinin kendilerine iş bulacağı sözü verip paralarını aldığını ve ortadan kaybolduğunu öne sürerek, savcılığa başvurdular.

İşitme engelli olan Erdoğan çifti, sosyal medya dolandırıcılarının yeni kurbanı oldu.

A.T adlı sosyal medya dolandırıcısı, işitme engelli çifte, E-KPSS ile işe girebileceklerini iddia ederek, ilk olarak 1200 TL istedi. Sonra ise engelli çiften 45 bin 460 TL daha kopararak izini kaybettirdi.

Erdoğan çifti, avukat olduğunu söyleyen bir kişinin kendilerine 12 bin TL karşılığında iş bulacağı yalanına inandı ve bu parayı verdi. Ancak bu kişi de parayı alıp kaçtı. Bu durumu fark eden işitme engelli çift, hemen savcılığa giderek şikayetçi oldu. Karakolda ifade veren çift, işaret dili tercümanı aracılığıyla başlarına gelenleri anlattı ve dolandırıcıların tutuklanmasını istedi.

Açıklamada bulunan duyma engelli Erdoğan çiftinin babası Veli Erdoğan, engelli vatandaşların kötü niyetli kişiler tarafından kandırıldığını belirtti ve kamuoyunu dikkatli olmaya çağırdı. Erdoğan, Isparta’da son zamanlarda işitme engelli vatandaşlara yönelik dolandırıcılık olaylarının arttığına da işaret etti.

Emniyet güçleri, işitme engelli çiftin dolandırılması olayıyla ilgili soruşturma başlattı ve dolandırıcıların peşine düştü. Bu olay, toplumda engelli vatandaşların haklarının korunması ve dolandırıcılığa karşı farkındalık yaratılması konularında daha fazla önem verilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.