var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İslam Memiş Uyardı ,”Bu Hafta Altın Almayın “

Kendi görüşlerinin kesinlikle yatırım önerisi olmadığını vurgulayan Memiş, bu hafta küresel piyasalarda dikkat çekici bir veri akışı olmayacağını belirtti. Ancak, iç piyasaları iki önemli gelişmenin etkileyeceğini söyledi

Kendi görüşlerinin kesinlikle yatırım

Finansal analiz köşesinde İslam Memiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak ziyareti sonrasında altın, dolar ve euro kurlarının gelecek hafta nasıl bir seyir izleyeceğini yorumladı.

Kendi görüşlerinin kesinlikle yatırım önerisi olmadığını vurgulayan Memiş, bu hafta küresel piyasalarda dikkat çekici bir veri akışı olmayacağını belirtti. Ancak, iç piyasaları iki önemli gelişmenin etkileyeceğini söyledi: Birincisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak’tan yapacağı açıklamalar; ikincisi ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Perşembe günü vereceği faiz oranı kararı. Memiş, 14 Mart’ta Bağdat’ta gerçekleşen ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın ve İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nun katıldığı önemli toplantıların ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak’tan kritik mesajlar vereceğini öngörüyor.

Finansal analist İslam Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirdiği ve 2,5 saat süren görüşmenin detaylarını paylaştı. Görüşmede, Gazze’deki ateşkes ve insani yardım konuları gündeme geldi. Ayrıca, Erdoğan’ın 12 yıl sonra ilk kez gerçekleştireceği Irak ziyaretinin, pazartesi günü yapılması planlanıyor ve bu ziyaretin Gazze durumu ile İran-İsrail arasındaki gerilim gibi önemli konuları içereceği belirtildi. Memiş, Türkiye’nin bu dış politika hamlesinin uluslararası alanda geniş yankı bulacağını ve yabancı yatırımcıların da yakından takip edeceğini ifade etti. Türkiye’den gelecek herhangi bir açıklamanın iç piyasalar üzerinde belirgin bir etki yaratacağını, bu açıklamaların özellikle ABD’de nasıl karşılanacağının merak edildiğini ve olası tepkilerin şimdiden hissedildiğini dile getirdi.