Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta 32 Spor Ufkunu Genişletiyor

Isparta 32 Spor Başkanı

Isparta 32 Spor Başkanı Gültekin Özdemir, 2. Başkan Ozan Gezer, Basın Sözcüsü Serkan Başpınar, Milli Güreşçi Bade Su Doğan, Emirhan Şahin, Güreş Antrenörü ve Atabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Kurt tarafından kulüp binasında basın toplantısı düzenlendi.

Ispartaspor’’un her branşta yer alması gerektiğini ifade eden Başkan Gültekin Özdemir, “Artık Ispartaspor’un farklı branşlarda yer almasını düşünen bir ekibimiz var. Birkaç çalışma yapmıştık, yapmaya da devam ediyoruz. Güreş ve halter branşında yer alacağız. Arkadaşlarımızı size tanıtacağız. Şehrimizi şereflendiren, şehrimize başarı katan ama yeteri kadar destek olmadığı için basın da yer almayan iki tane güzide genç arkadaşımız var. Çocuklarımız Isparta’nın evladı, çok büyük başarılara imza atmışlar bugüne kadar. Bizde Ispartaspor olarak bu çocuklarımıza bir nebze de olsun yardımcı olmak adına önce kendileriyle bir görüşme yapıp sonrasında da lisanslarını Ispartaspor üzerinden çıkarttık. Ispartaspor üzerinden kendilerinin sigortalarını yaptık ve belirli bir miktar maaş ödeyeceğiz kendilerine. Bu şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Ispartaspor olarak biz sadece futbol takımı değiliz sporun her dalında olmak istiyoruz. Yani bugün güreşle başladık ama halter projemiz var. Daha sonrasında da diğer branşlara da yavaş yavaş yönelmek istiyoruz” dedi.

Ispartaspor Basın Sözcüsü Serkan Başpınar ise kurumsallaşma adına atılımların atıldığını belirterek, “Başkanımızın da bahsettiği gibi iki değerli kardeşimizi güreş branşında yapmış oldukları derecelerle kulübümüze lisanslı sporcu olarak kazandırdık. Sporcumuz Emirhan Şahin 2022-2023 sezonunda gebçler b Serbest Stil Konya Bölge birinciliği, Sivas’ta yapılan Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2.si. Emirhan Şahin Ispartaspor’a transfer olduktan sonra 2023-2024 sezonunda Isparta’da yapılan Gençler A kategorisi Serbest Stil’de Ispartaspor adına güreşerek Isparta birincisi oldu. Sporcumuzu tebrik ederiz ve kardeşimizin gelişiminde desteği olan Alişan Yavuz ve Osman Uysal Hocamıza teşekkür ederiz.
Ispartaspor’a kazandırdığımız bir diğer kardeşimiz Badesu Doğan. Badesu Doğan ise kariyerinde 2021 yılında 12-13 yaş Güreş Federasyonu Türkiye 2.liği. 2022 yılı 12-13 yaş Güreş Federasyonu Türkiye Şampiyonluğu, 2022 yılında yapılan 13-14 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu, 2022 yılında Türkiye Güreş federasyonu 14-15 yaş kategorisinde Türkiye 3.lüğü, 2023 yılı Türliye Güreş Federasyonu 14-15 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu, 2023 Yılı Okullar arası 14-15 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonluğu ve sporcumuz 2023 yılında Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil etti. Ispartaspor’a kazandırdığımız genç sporcularımıza başarılar diliyorum” diye ifade etti.

Ispartaspor 2. Başkanı Ozan Gezen Ispartaspor’un Isparta’nın en büyük marka değeri olduğunu belirterek, “ Kulüp denince akla ilk olarak futbol geliyordu. Bunun şekillenmesi bizim zamanımızı aldı geçen sene. Hızlı alınmış bir kulüp, herkes tabi bir proje bekledi, bir şeyler bekledi. Biz tabi ki ilk önce finansal sorunları aşmaya çalıştık. Geçen sene bunu çözdüğümüze inanıyorum. Isparta’nın artık borçlu bir kulüp değil artık güçlü bir kulüp olduğunu geçen sene herkes gördü ve bu senede devam ediyor. Tabi bunun yanında sadece spor kulübü tek branşta var olması imkansız. Isparta’da çok değerli gençlerimiz var Karete’de, judo’da, Güreş’te ve Halterde. Bunlar finans ve kurumsallaşma yapısı altında çözülmeliydi o sürecimiz yavaş yavaş ilerliyor. Futbolda iyi yerlerdeyiz ve yavaş yavaş daha iyi yerlere gideceğiz. Bunu artık genç çocuklarımızla taçlandırmak istiyoruz. Gültekin Başkanımız sağ olsun güreşle başladık. Burada başarı endeskli olması lazım. Çocuklarımız önce başarılı olması lazım ki bunları kulübü alıp destekleyelim. Gönül ister ki bu sporcularımızı alttan yetiştirmek o da bir süreç ama oda ileriki programlarda olacak. Biz burada ne kadar kalırız bilmiyoruz ama biz gidebildiğimiz kadar götürmeyi düşünüyoruz. Bundan sonra gelecek arkadaşların da bu denli yürürlerse aslında Isparta’nın en büyük marka değeri ‘ISPARTASPOR’, en büyük kitlesi ‘ISPARTASPOR’. Bunu markalşaştırıp Türkiye geneli ve Dünya Genelinde ne kadar duyurabilirsek bu bizim ve bizden sonraki gelecek arkadaşların başarısıdır. Biz bu yolda ilerlemeyi kendimize misyon edindik.  Tab iki bunlar oldukça Isparta halkının takıma ve Ispartaspor’a ne kadar değer verdiğini görmeye başlamak bizleri mutlu ediyor. İnşallah büyüyerek gideceğiz ve bunu hep beraber başaracağız Basınından, halkından ve iş adamlarından. Artık Ispartaspor güçsüz bir yapı değil, çok güçlü bir yapı. Bunu artık ne kadar büyütürsek bunun döngüsünün bize çok iyi geleceğine inanıyorum. Isparta’nın isminin duyulması içinde bunun şart olduğuna inanıyorum. Genç arkadaşlarımız ilerde inşallah Dünya şampiyonlukları yaşar Isparta’mızın ismi her yerde geçmeye başlar. Bu da bizi onurlandır. Bunun için sadece Isparta halkının ve iş adamlarımızın inanması yeterli olacak. Bu kulübün bugün yöneticisi biziz yarın başka arkadaşlar gelecek, daha iyi yapan arkadaşlar gelecek ve  bu işleri başaracağız. Buna şehrin inanması bizleri çok mutlu etti. Bunun daha da büyüyerek gideceğine ben inanıyorum. Tabi ki branşlaşabilirsek bunun basketbolu, voleybolu, hentbolu ve halteri var ama  tabi ki hepsi bir süreç içerisinde gerçekleşiyor. Bunun olacağına ben inanıyorum. Bu yapının bizden sonra sürdürebilirliği bizim için önemli. Bunu da biz sağlamaya çalışıyoruz Gültekin başkan ve yönetimdeki arkadaşlarımızla inşallah başarılı oluruz.” Açıklamalarında bulundu.