var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Avrupa’daki Hangi Şehre Benziyor?

YAPAY ZEKA ISPARTA’YI AVRUPA’DAKİ

YAPAY ZEKA ISPARTA’YI AVRUPA’DAKİ HANGİ ŞEHRE BENZETTİ?

Yapay zeka, Türkiye’nin 81 ilinin benzediği Avrupa şehirlerini belirledi. Peki Isparta o haritada Avrupa’nın hangi şehrine benziyor?

Haritaları Seviyorum isimli sosyal medya hesabı Türkiye’nin 81 ilinin benzediği Avrupa şehirlerini yapay zeka ile tespit etti. Harita üzerine her şehrin üzerine benzediği Avrupa şehrinin adı yazıldı. Yapay zeka, Isparta’yı da İrlanda’nın sevilen bir şehri olan Killarney’e  benzetti.

Killarney, İrlanda’nın güneybatısındaki Kerry ilçesinde bir kasabadır. Kasaba, Killarney Milli Parkı’nın bir parçası olan Lough Leane’nin kuzeydoğu kıyısında yer alır ve St Mary Katedrali’ne, Ross Kalesi’ne, Muckross Evi ve Manastırı’na , Killarney Gölleri’ne , MacGillycuddy’s Reeks’e, Purple Mountain’a, Mangerton Dağı’na , Paps Dağı’na ev sahipliği yapar. Dunloe Geçidi ve Torc Şelalesi. Doğal mirası, tarihi ve Ring of Kerry’deki konumu Killarney’i popüler bir turizm merkezi haline getiriyor.

Kasabanın nüfusu 2022 sayımına göre 14.412 olup ilçenin ikinci büyük nüfusudur. Killarney, 2007 yılında Çevre Bakanlığı ve Kuzey İrlanda Konfor Konseyi tarafından ortaklaşa düzenlenen sınır ötesi bir yarışmada En İyi Korunan Kasaba ödülünü kazandı. 2011 yılında Irish Business Against Litter tarafından İrlanda’nın en düzenli kasabası ve ülkenin en temiz kasabası seçildi.

Instagram adresimizi takip etmek için TIKLAYIN

Facebook adresimizi takip etmek için TIKLAYIN