var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Şehir Hastanesi önündeki yol adeta ölüme davetiye çıkartıyor!

Isparta Şehir Hastanesi önündeki

Isparta Şehir Hastanesi önündeki yol adeta ölüme davetiye çıkartıyor. Özellikle ilçelerden gelen sürücüler yaya yolunu kestiremedikleri için yayalara öncelik hakkı vermezken, mesaiye yetişmeye çalışan diğer sürücülerde kuralları hiçe sayıyor. Birçok yaya da yaya geçidi olmayan bölgelerde üstünlüğün kendilerinde olduğunu düşünerek resmen araçların önüne atlıyor.

Isparta Şehir Hastanesini önü mesai başlangıcında ve bitişinde adeta kabus yaşatıyor.

Sabah saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı araç sahipleri işine yetişmeye, vatandaşlar da randevularına yetişmek için ölümüne geçiş yapıyorlar.

İlimizin trafik konusunda en çok rahatsızlık duyulan bölgelerinin başında Şehir Hastanesi yolu oluyor. Sabah saatlerinde adeta çift taraflı tıkanan yol, içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Üst geçittin olduğu yerde vatandaşların araç yolunu da kullanması trafiği tamamen kilitliyor.

2019 yılında ilimize kazandırılan Isparta Şehir Hastanesi önündeki üst geçidi, Isparta Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapmıştı. O dönemlerde çıkan haber ve açıklamalarda asansörlü ve yürüyen merdiven şeklinde yapılacağı ileri sürülüyordu. Vatandaşın karşıdan karşıya geçerken kazaların önlenmesi için yapılan üst geçit sadece merdivenli olması vatandaşlar tarafından tercih edilmemesine neden oluyor. Vatandaş merdivenden çıkmak yerine adeta ölümüne karşı şeride geçmeyi tercih ediyor.

SÜRÜCÜLER ÇİLEDEN ÇIKIYOR

Şehir Hastanesi’nin önündeki yol, gün boyu karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlardan dolayı çekilmez bir durum sergiliyor. Sürücüler, yayalara tepki göstermek için korna basarken, yayalarda önceliğin kendilerinde olduğunu ifade etmek için el ve kol hareketi yapıyor.

Üst geçittin olduğu yerde yaya geçidinin olmasına anlam veremeyen sürücüler, yaya için üst geçit yapılmış altta da yaya geçidi yapılmış diyerek durumu yadırgıyorlar. Yaya geçidi yapılacaktı da üst geçit için dünyanın parası niçin harcandı diyen sürücüler orta refüjün yaya geçidine kapatılmasını istiyorlar. Konuyla ilgili olarak muhabirimize konuşan hastalar ve hasta yakınları ise: ‘Bölgede zaten otopark sorunu var. Özellikle yaşlı vatandaşlarımız hastaneye giderken büyük zorlu yaşıyorlar. Yaşlı bir insanı üst geçide çıkarmak ve indirmek ayrı bir zorluk. Üst geçide yürüyen merdiven monte edilmelidir. Hastane mesai saatlerinde yürüyen merdivenin aktif çalışıyor olması gerekiyor” dediler.