Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Yaşlanıyor mu?

10 Kasım Cuma günü

10 Kasım Cuma günü saat 11:00’da İl Genel Meclisi’nde basına açık bir şekilde gerçekleştirilen 2023 Yılı Kasım Ayı Toplantısının 8. Birleşimi yapıldı.

 

 

Toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Yakup Kütük mesleki sunum gerçekleştirdi. Sunum, 2024 Yılı Mesleki Performans Kapsamında yapıldı.

 

Sayın Kütük sözlerine başlarken: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın taşradaki teşkilat il müdürlüğü olarak kimsesizlerim kimi, yoksulların ihtiyaçlarını karşılayan, dertlilere derman olan, yaraları saran bir il müdürlüğü olduklarını ifade etti.

“Türkiye Üçüncüsüyüz”

Memnuniyetle ifade ettiği konuya değinen Müdür Kütük, “Türkiye genelindeki Aile, Çalışma ve Sosyal İl Müdürlükleri bazında başarı sıralamasında 97 puanla Türkiye üçüncüsüyüz. İşimizi ekibimle birlikte çok düzgün yapıyor ve tüm insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da belirtmeliyim ki yaptığımız tam bir ekip işi. İl Özel İdaremizin, İl Genel Meclisimizin, siyasilerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ve Isparta Halkının destekleriyle bizler bu başarıyı elde ediyoruz. ” Açıklamasında bulundu.

Isparta Nüfusu Giderek Yaşlanıyor!

Isparta’daki bir çok problemin üstesinden geldiklerini ve yokuşları düze çıkarttıklarını söyleyen Sayın Yakup Kütük, Isparta’da aşılamayan en önemli sorunun “yaşlılık” olduğunun altını çizdi.

Kadınlar Daha Kalabalık

Cinsiyet dağılımına bakıldığında Isparta nüfusunda kadınların oranı erkeklerin oranından daha yüksek durumda.