Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’da 2500 fidan toprakla buluşturuldu

21 Mart Dünya Ormancılık

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kutlamaları kapsamında Atabey ilçesi Ovacık mevkiinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Isparta Valisi Sayın Aydın Baruş önderliğinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Isparta İli ve Atabey İlçesi protokol üyeleri, öğrenciler ve Isparta Orman Bölge Müdürlüğü personeli katılım sağladı.

Fidan dikimi öncesinde konuşan Vali Baruş, 21 Mart’ın aynı zamanda Türk kültüründe baharın gelişi, doğanın uyanışı olarak kutlanan Nevruz Bayramı olduğunu hatırlatarak “önemli olan baharın başlangıç gününde hayata yeniden bağlanmayı, iyimserlikle bakmayı insanımıza öğretebilmek ve bu duyguyu insanımıza verebilmek, hayat her şeye değer. Yani doğadaki canlılığı gördüğümüz zaman hayatın ne kadar güzel olduğunu daha iyi anlayabiliyoruz. Özellikle çocuklarımızın ana sınıfından itibaren doğa içerisindeki faaliyetlere katılmasını teşvik etmemiz lazım. Çocuklarımızla birlikte piknik yapmayı, doğadaki canlıları, canlıların fonksiyonunu öğretmeyi, doğanın bizim yaşamımız için ne kadar önemli olduğunu ve hayatımıza mutluluk katacak olayların doğanın içerisindeki olaylar olduğunu mutlaka anlatmamız lazım. Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle tüm ormancı arkadaşlarımın haftasını tebrik ediyorum, kutluyorum. Onların Isparta için vermiş oldukları emek büyük. Isparta ormanlarının sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesinde yeni orman alanlarının kazanılmasında ortaya koymuş oldukları emekler, gelir getirici ağaç türlerinin vatandaşımıza kazandırılması ve bal ormanlarının inşa edilmesi bakımından Orman Bölge Müdürlüğümüzün çok önemli katkıları var. Dikeceğimiz fidanların ülkemizin, Atabey’in ve Isparta’nın geleceği adına bereketi getirmesini temenni ediyorum. Burada dikeceğimiz fidanlar, çocuklarımız gibi sağlıkla büyüsünler ve ülkemizin gelecekte daha yeşil bir memleket olmasına, doğal yaşamın daha canlı olduğu ve hayatını sürdürdüğü bir ülke olmasına katkı vermesini temenni ediyorum” dedi.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Isparta genelindeki 240 dönümlük alanda Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince toplam 2.500 fidan toprakla buluşturuldu.