var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’da Bağımlılıkla Savaşan Mektuplar: ‘Beni Dinler Misiniz?’ Projesi

BENİ DİNLER MİSİNİZ? Projesinin Kapanış Gecesi 5 Haziran’da ‘Kalpten Kalbe Bağımlılıkla Mücadele’ sloganıyla 2019 yılında Isparta ilinde başlayan “Beni Dinler Misiniz” projesi 2024 yılı kapanış törenini gerçekleştirecek.

BENİ DİNLER MİSİNİZ? Projesinin

BENİ DİNLER MİSİNİZ? Projesinin Kapanış Gecesi 5 Haziran’da ‘Kalpten Kalbe Bağımlılıkla Mücadele’ sloganıyla 2019 yılında Isparta ilinde başlayan “Beni Dinler Misiniz” projesi 2024 yılı kapanış törenini gerçekleştirecek.
Isparta Belediyesi, Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Isparta Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen projede 4.sınıf öğrencilerine; öncelikle sağlıklı yaşam, tütün bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirmeler gerçekleştirildi. Bilgilendirme sonrasında öğrencinin aile yakınlarından tütün ya da teknoloji bağımlısı olan birine (tercihen anne, baba) bağımlılığından kurtulması için mektup yazması istendi. Mektuplar okul ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulacak komisyonlarca incelendikten sonra ailelere gönderimi sağlandı. Komisyonca belirlenerek seçilen mektup sahibi öğrenciler ve öğretmenlerinin ödülleri 5 Haziran Çarşamba Günü Saat:20.30’da Isparta Belediyesi Kültür Merkezi Gül Salonunda geniş kapsamlı bir ödül töreniyle takdim edilecek.
Bu güzel geceye tüm Isparta halkının katılması bekleniyor.
Bu proje neden ihtiyaç duyuldu?
Teknolojinin gelişmesi birçok erişimi ve kolaylığı sağladı fakat beraberinde sosyal yaşamımızda birçok olumsuzluğun temellerini oluşturdu. Günümüzde aile içi iletişimin azalarak çocuklar aile bireylerinden uzak, kendisine ait bir sosyal alan oluşturmaya başladı. Aile bağlarının sağlam temellere dayanmaması, sevginin paylaşılamaması, çocukları aileden kopararak ve aileden alması gereken sevgi yerini dış dünyada arama arayışına bıraktı. Bu arayışlar çocukların yanlış çevre edinmelerine sebep olarak her türlü bağımlılık türüne bulaşmalarıyla son bulmaktadır. Kısacası aile içi iletişimsizlik ve ilgi eksikliği bağımlılıkların temel nedenini oluşturmaktadır. Bu nedenle ebeveynlerin ve çocukların aile içi iletişim gücünü artırmak, teknoloji ve tütün bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmak, teknoloji ve tütün bağımlılığı konusunda bilgi düzeylerini artırmak amacıyla bu proje oluşturulmuştur.