var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’da Kudüs Platformundan Büyük Gösteri!

Isparta’da bugün Kudüs Platformu,

Isparta’da bugün Kudüs Platformu, İsrail’in finansman markalarını boykot etmek için toplandı.

Meydan AVM’de bulunan Starbucks’ın önünde toplanan kalabalık, ‘Terörist İsrail’ sloganları attı. Birçok sivil toplum örgütünün katıldığı boykotta, Gazze için dua edildi. Ardından Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Emrullah Gülmez, basın açıklaması yaptı.

Emrullah Gülmez, açıklamasında; “Gazze’nin her köşesine tepeden tonlarca bomba atarak insanları katleden; yeryüzünün fesat, fitne, nifak kaynağı siyonist zalimler özellikle insanların toplu bulundukları mülteci kamplarını, okulları, hastaneleri, yaralıları taşıyan ambulans konvoylarını hedef almakta ve tüm insanlığın utanç tablosu olan bir katliam gerçekleştirmektedirler. Seyrederken insanlığımızdan utandığımız bu manzaralar karşısında, çeşitli firma ve şirketlerden bu vahşi siyonist çeteye destek açıklamaları yapılmaktadır. Bu firma ve şirketlerin ülkemizde de uzantıları bulunmakta ve bunlar ülkemizde yaptıkları faaliyetlerden ciddi geliriler elde etmektedirler. Biz de şuanda siyonist zalimlere destek veren küresel sermaye organlarından birinin önünde bulunmaktayız.Bizim bireysel olarak en önemli fiili gücümüz yaptıkları destekle bu vahşete ortak olan firma ve şirketleri boykot etmek olacaktır. Bu anlamda son günlerde bu boykotların yaygınlaşmasıyla Siyonist çetenin avanelerinin ve bunların Türkiye’deki ortaklarının bu durumdan ne kadar rahatsız oldukları ortadadır.

”Türkiye’deki birçok belediye bu işbirlikçi şirketlerle olan sözleşmelerini feshederek takdire şayan adımlar atmışlardır.  Bu onurlu davranışı diğer belediyelerden ve özel kurumlardan da bekliyor onları da zulüm karşısında kınamanın ötesinde fiili adım atmaya davet ediyoruz. Bilinçli veya bilinçsiz olarak bu firmalardan alışveriş yapan kardeşlerimizi bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz ve “Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa ateş size de dokunur.” ayetinden yola çıkıyor Siyonizm zulmüne destek veren bu firmaları boykot ederek zulme karşı tavrımızı net olarak ortaya koymamız gerektiğini beyan ediyoruz.

”Yapılan bu vahşetler karşısında dilsiz şeytan kesildiğimiz takdirde, “Aranızdan yalnızca zulmedenlere erişmekle kalmayacak olan fitneden sakının ve bilin ki Allah, cezası çok çetin olandır.” ayetine muhatap olmaktan yüce Rabbimize sığınıyoruz. Bizler bu zulme ortak olmamak ve kıyamet günü: “Bombalar altında parçalanan çocuklara hangi günahtan dolayı öldürüldüğü sorulduğu zaman” Rabbimize mazeret sunmak için Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme bilinciyle mazlumların yanında zalimlerin karşısında duruyoruz. Ve vicdan sahibi herkesi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Meydan AVM’nin önündeki kalabalık, basın açıklamasının ardından McDonald’sın önüne yürüdü. Topluluk, McDonals’ın önünde de slogan atarak eylem yaptı.