var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’da sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan çocuğun kolu kırıldı

Isparta’nın Sav Kasabasında sahipsiz

Isparta’nın Sav Kasabasında sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan 7 yaşındaki çocuğun kolu kırıldı.

Fatih mahallesinde arkadaşını çağırmak için evine giden Furkan Çakır’a sahipsiz köpekler saldırdı. Can havliyle yüksek duvardan atlayan Çakır’ın kolu kırıldı. Kolu kırık şekilde eve gelen Çakır’ı babası tarafından Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesine getirildi. Hastanede ameliyata alındı.

Gözetim altında tutulan Demir’in tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

KFK Medya Muhabirine konuşan Baba İbrahim Çakır, oğlunun kolu kırık bir şekilde eve gelmesi üzerine apar topar hastane yolunu tuttuklarını söyledi.

Oğlunun sokak köpeklerinin saldırısı üzerine yüksek duvardan atladığını belirten Baba Çakır “ Çocuğum yüksek duvardan atladıktan sonra Allah’a çok şükür köpeklerde duvardan atlamamışlar. Duvardan atladıktan sonra kolu ters dönmüş, çapraz bağlar ve el bağları zedelenmiş. 2 adet koluna tel yerleştirildi. Allah daha beterinden korusun” şeklinde konuştu.

“Hep beraber önlem anlamız şart”

Köpekleri kendisininde sevdiğini söyleyen İbrahim Çakır, kendi evlerinde köpek beslediğini belirterek bu duruma birlikte çözüm bulabileceklerini ifade etti.

Baba Çakır “ Devlet, millet, belediyeler, hayvan koruma dernekleri, muhtarlar ve vatandaşlar olarak birlikte çözüm üretebiliriz. Köpeklerden kaçan bazıları yola atlıyor araba çarpıyor, bazıları duvardan atlıyor kolunu kırıyor. Hayvanlarımız canda bizim çocuklarımız can değil mi ? Bunlarda bizim evladımız, canımız ciğerimizden kopan bir parça. Bizim canımız yandı dünden beri acı çekmesi ağlaması yetti artık başka canlar yanmasın” dedi.