var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’da tatil ve çalışma saatleri belirlendi!

Isparta’da berber ve kuaförler

Isparta’da berber ve kuaförler için 01 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yeni düzenleme ile ilgili detaylar açıklandı. Isparta Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Demiralay, Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen çalışma saatleri ve tatil günleri konusunda bilgi verdi. Erkek berber ve güzellik salonlarının Pazar günleri, kadın kuaför salonlarının ise Salı günleri kapalı olacak. Çalışma saatleri haftanın diğer günlerinde 08:00-22:00 arasında belirlendi.

Dini bayramlarda ise çalışma saatleri 08:00-24:00 olarak uygulanacak. Karma işletmeler, kapalı oldukları günlerde ilgili hizmetleri sunmayacaklar.

Özel randevular içinse kapalı günlerde izin alınması gerekecek ve izinsiz açık olan işletmelere cezai işlem uygulanacak. Bu düzenleme, çalışanlara haftada bir gün dinlenme ve sosyalleşme fırsatı tanıyarak zihinsel ve bedensel sağlıklarını korumalarına katkı sağlayacak. Ayrıca, işletmeler arasında eşitlik sağlanarak haksız rekabetin önüne geçilecek ve sektördeki hizmet kalitesi artırılacak.

Başkan Demiralay, yeni düzenlemenin sektördeki çalışma koşullarını iyileştireceğini ve müşterilere daha iyi hizmet sunulmasını sağlayacağını belirtti.