var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISPARTA’DA YURTLARLA İLGİLİ
DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2023-2024 Yükseköğrenim Eğitim ve

2023-2024 Yükseköğrenim Eğitim ve Öğretim Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kalacak öğrencilerimizin rahat ve huzurlu bir eğitim yılı geçirmeleri adına, Vali Aydın Baruş başkanlığında, Vali yardımcıları, Kaymakamlar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ve yurt müdürlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Aydın Baruş; “Bilindiği üzere üniversitelerimizde 2023-2024 eğitim-öğretim 2 Ekim Pazartesi günü başlıyor. Bu sebeple, öğrencilerimizin konaklayacağı yurtlar konusunda sıkıntı yaşamaması için paydaş kurumlarımızla koordineli bir şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde ilimize gelecek olan öğrencilerimize şimdiden hoş geldiniz diyor, tüm öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 15 bin 804’ü Isparta il merkezi olmak üzere toplam 13 yüksek öğretim yurdunda 19 bin 47 öğrenci kapasitesi bulunan yurtlarla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiğen binaların kapasite ve fiziki durumları ile ilgili sunum yaptı. Toplantıda ayrıca Isparta il merkezi ve ilçelerinde 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin mağdur olmaması için hayata geçirilecek tedbirler görüşüldü.