var galleryTemplate = 1;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’nın Hastane Caddesi İsim Değiştiriyor

Isparta’nın Hastane Caddesi isim

Isparta’nın Hastane Caddesi isim değiştirerek Üniversite Caddesi adını alıyor.

Bir zamanlar eski devlet Hastanesi’nin bu cadde üzerinde bulunmasından kaynaklı ismi hastane caddesi olan fakat günümüzde hastane kalmadığı halde adres tarif ederken hastane caddesi diye tabir ettiği ana cadde artık üniversite caddesi oluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği derneği aracılığı ile ilimize kazandırılan ISUBÜ eğitim binası 24 Ekim Salı günü gerçekleşen törenle açılışı gerçekleştirilmişti.

Eski doğum evi bölgesine açılan eğitim binasının kampüsü ise eski devlet Hastanesi’nde bulunduğu arsa üzerine hızlı bir şekilde inşa ediliyor. Salı günü gerçekleştirilen törenle açılan eğitim binasında bu caddenin isminin her ne kadar Ispartalılar tarafından hastane caddesi olarak bilinse de bundan sonra üniversite caddesi olarak değiştirilmesini ve bu şekilde tabir edilmesini Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den rica eden ISUBÜ Rektörü Yılmaz Çatal, “üniversitemizin açılması ile birlikte buraya yeni bir can gelecektir. Hastane kalmadığı halde buranın adı halen Hastane Caddesi olarak anılmaktadır. Artık başkanımızdan da rica ettik buranın adının Üniversite Caddesi olmasını istiyoruz” Diyerek ricasını belirtti.

Konu ile ilgili görüşlerini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise, “Eski hastane caddemizin artık üniversite caddesi olması gerekiyor. Hastanemiz gittikten sonra o caddemiz biraz yalnız kaldı. Vatandaşlarımızın destekleriyle, dernek vasıtasıyla yapmış olduğumuz bu eğitim binamızın dışında eski devlet hastanemizin olduğu yerdeki bina da hızla yükseliyor . İnşallah en kısa sürede o binamız bittikten sonra bölge daha canlı bir hale gelecek. Hastane Caddesi bundan sonra inşallah Üniversite Caddesi olacak. Bölgede yeniden canlılık, yeniden bir hayat bulacağız.” Diye ifade etti.